www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA ohlásila low-endovou GeForce GT 720

NVIDIA ohlásila low-endovou GeForce GT 720
, , aktualita
Od společnosti NVIDIA očekáváme představení nové generace výkonných grafických karet, které už budou založeny na architektuře Maxwell. Ještě předtím se však na trh dostane low-end v podobě GT 720.reklama
NVIDIA tedy včera představila volně prodávanou kartu GeForce GT 720, která tak bude k dispozici pro běžné zákazníky v různých podobách od mnoha výrobců. Čip GeForce GT 720 je založen na jádře GK208 stejně jako například GT 710, GT730, GT 630 a GT 640. Nejde tedy o zbrusu nový čip.

GeForce GT 720 se skládá ze 192 CUDA jader pracujících na 797 MHz a k dispozici má v případě základní verze 1 GB paměti DDR3 na 64bitovém rozhraní. Paměti pracují na 1600 MHz DDR. NVIDIA předpokládá, že většina karet bude zabírat jeden slot, což je tedy samozřejmé, ale budou mít také poloviční velikost a pasivní chlazení, neboť celá karta si má vzít maximálně 19 W. Cena se pak bude pohybovat pod 50 dolary.

Oznámení firmy NVIDIA jako obvykle ihned následovaly tiskovky od různých výrobců grafických karet. Je to například Manli, Palit, Gainward, EVGA, Asus nebo MSI. Všichni tito výrobci skutečně nabízí karty s pasivním chlazením a v poloviční výšce, ovšem ne všechny zabírají pouze jeden slot. Navíc taková EVGA nabídne i verzi se 2 GB paměti, stejně jako ZOTAC a Gainward představil i model s aktivním chlazením, ovšem nepřetaktovaný.

Zdroj: TZ NVIDIA
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek