www.svethardware.cz
>
>
>
>

Nvidia oznámila novou GeForce GTX Titan X

Nvidia oznámila novou GeForce GTX Titan X
, , aktualita
Na GDC (Game Developers Conference) včera všechny překvapil CEO Nvidie Jen-Hsun Huang, který jen tak mimoděk během tiskové prezentace Epic Games představil zcela novou GTX Titan X, jak sám uvedl "nejpokročilejší GPU, které kdy bylo vyrobeno".reklama
Včera během tiskové prezentace Epic Games, kde výkonný ředitel Tim Sweeney hovořil o potřebě více síly pro fotografický realismus, zejména pak virtuální reality, byl náhle přerušen Jen-Hsunem, výkonným ředitelem Nvidie, který všechny překvapil tím, že přinesl nový GTX Titan X, stručně jej představil a pak v podepsané krabici daroval Epic Games.

Překvapivé je zejména to, že Nvidia pro oznámení nového Titan X využila prezentaci Epic Games a ne svojí vlastní, která byla věnována hlavně nové konzoli Shield.

Jednalo se spíš o takové předběžné oznámení, než o oficiální představení. Na konkrétnější specifikace si budeme muset počkat, nicméně několik detailů přeci jen zaznělo. Nový Titan X je založen na nejnovější architektuře Maxwell, jádro integruje celkem 8 miliard tranzistorů a karta bude disponovat impozantní kapacitou paměti 12 GB.

Pro srovnání nejvýkonnější jednočipová Nvidia, kterou dnes můžete koupit, GTX 980 má 5,2 miliardy tranzistorů, což nám dává jakousi představu, co bude možné očekávat, přestože samotný počet tranzistorů je poněkud zavádějící. Mnohem zajímavější bude znát konkrétnější specifikace jako počet jader, šířku paměťové sběrnice či samotné taktovací frekvence.

Snad se tyto bližší informace o Titan X dozvíme na nadcházející Nvidií pořádané konferenci GTC (GPU Technology Conference ), která začne už 17. března.

Je zřejmé, že úloha výkonných grafických karet se mění, jejich budoucí cíle leží v oblasti fotorealismu a virtuálních realit v reálném čase. K tomu však musí svět GPU ještě ujít kus cesty a přelomové karty jako je Titan X budou potřeba.

Zdroj Tom'sHardware
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek