www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA Pascal: až 6144 CUDA jader a GDDR5?

NVIDIA Pascal: až 6144 CUDA jader a GDDR5?
, , aktualita
NVIDIA byla zatím velice skoupá na informace o chystaných GPU Pascal a do světa vypustila jen málo informací. Nyní se ale objevily materiály, které přináší přesné specifikace hned tří nových karet: GTX 1080, 1080 Ti a TITAN.reklama
Takováto označení jsou čistě spekulativní a v samotné tabulce jsou uvedena jiná označení, a to GeForce X80, X80Ti a X80 Titan. Pod tabulkou je uvedeno NVIDIA Confidential, jak se tvůrce tabulky snažil vzbudit dojem pravosti, ale jinak tato tabulka přímo křičí, že si ji nějaký fanoušek spíchl doma v tabulkovém procesoru. Nicméně nebude na škodu se podívat, o čem se na webu spekuluje.

NVIDIA tedy zatím ani nezveřejnila obchodní označení nových karet a je možné, že nebude pokračovat v řadě zakončené zatím sérii GTX 900. Ostatně přechod na zbrusu novou výrobní technologii po dlouhé době je dobrou příležitostí k tomu, aby firma přišla s novým způsobem označení a třeba to nakonec bude X jako římská desítka. Šlo by tedy o karty GeForce X a pak by série mohla pokračovat označením X100, X200, atd.

Co tedy tabulka uvádí? V některých případech se jistě nemýlí, jako třeba v tom, že půjde o 16nm čipy. Pak by mohl sedět i počet shaderů a z toho vycházející čísla udávající množství ROP a TMU, na základě čehož lze snadno vypočítat hrubý výkon, ale to jen v případě, že by odpovídaly i takty. Dále tu je paměťový systém, kde je uvedeno, že HBM2 budou vyhrazeny pouze kartě TITAN a slabší se spokojí s GDDR5. To by dávalo smysl v případě, že by TITAN nastoupil někdy později, však i samotné AMD s paměťmi HBM2 počítá až v příštím roce v rámci generace Radeonů Vega. No a co se týče TDP, to nepotřebuje komentář.

Tyto dozajista vyfabulované specifikace mají ale přinejmenším jednu podstatnou slabinu. Dle nich by GPU GP100 mělo podporovat paměti GDDR5 i HBM2, což je naprostý nesmysl. Namíchat bychom mohli podporu GDDR5 a GDDR5X nebo HBM1 a HBM2, ale tak rozdílné paměťové technologie dohromady rozhodně ne, neboť to by jen zbytečně zabíralo cenné místo na čipu. Krom toho by nová náhrada za GeForce GTX 980 měla nést spíše 8 GB paměti než 6 GB a co se týče taktu 8 GHz a 512bitové sběrnice na GeForce X80Ti, to lze rovněž pokládat za nepravděpodobné řešení, jež jde na samotnou hranici technologie GDDR5.

Zdroj: Videocardz
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek