www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA Pascal budou možná prezentovány v dubnu na GTC

NVIDIA Pascal budou možná prezentovány v dubnu na GTC
, , aktualita
Společnost NVIDIA zatím oproti AMD zveřejnila jen málo informací o svých chystaných kartách, mezi nimiž chybí především informace o tom, jaký výkon můžeme očekávat. To by se mělo změnit s příchodem dubna a GTC.reklama
Za zkratkou GTC se ukrývá akce GPU Technology Conference, která proběhne přímo v Silicon Valley ve dnech 4. až 7. dubna. Jde tedy o ideální příležitost pro prezentaci nových technologií a svou řeč si na ní zamluvil Jen-Hsun Huang, spoluzakladatel a výkonný ředitel firmy NVIDIA. Očekává se tak, že právě on představí novou generaci GPU, která by pak mohla být vypuštěna na trh již na veletrhu Computex na přelomu května a června. To je ale v rozporu se staršími informacemi, dle nichž se tak stane až někdy v druhé polovině roku.

Takže si nejdříve počkejme na to, co nám na GPU Technology Conference řekne CEO NVIDIE. Jisté je, že se o téma Pascal alespoň otře a prozradí některé nové informace. My se prozatím můžeme podívat, co se dá o aktivitách NVIDIE v tomto směru zatím zjistit. Co se týče prezentace Huanga, ta má označení S6699, přičemž označení prezentací firmy NVIDIA na GTC má vzor X6###, čili se mění první písmeno a pak tříčíselné označení na konci, zatímco šestka je konstantní. Huang má tedy prezentaci s proměnnou 699.

Proč to vůbec rozebíráme? Stejné číslo mají ve svém označení karty, které byly identifikovány jako grafiky s čipy Pascal posílané mezi různými zařízeními firmy NVIDIA.

Mělo by jít o celkem čtyři modely, jejichž označení je následující, což zase naznačuje, že NVIDIA si pro začátek chystá čtyři různé karty s čipy Pascal, ale ne nutně čtyři různá GPU. To spíše můžeme počítat se dvěma GPU, která jako obvykle přijdou v plné verzi a pak jako osekané čipy s deaktivovanými SMM.
  • 699-2H403-0201-500
  • 699-1G411-0000-000
  • 699-1H400-0000-100
  • 699-12914-0071-100

Nutno dodat, že jde zatím pouze o spekulace na základě několika indicií, což platí zvláště o informaci mluvící o oficiálním představení karet s čipy Pascal o letošním Computexu. Na druhou stranu, jejich představení automaticky nemusí znamenat dostupnost na trhu, čili by šlo o klasický "paper launch", tedy uvedení produktů, které jsou dostupné pouze na papíře. NVIDIA s tím má své zkušenosti.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik