www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA PhysX Flex simuluje interakce pevných objektů, plynů i kapalin

NVIDIA PhysX Flex simuluje interakce pevných objektů, plynů i kapalin
, , aktualita
Společnost NVIDIA ukázala video demonstrující schopnosti nové generace fyzikálního enginu PhysX, který dostal označení FleX. Ten dokáže simulovat různé fyzické interakce pevných objektů, plynů i kapalin, které mohou vývojáři využít pro své hry.reklama
NVIDIA své nové video zveřejnilo na vývojářské stránce Gameworks, přičemž to se týká výhradně možností a schopností enginu PhysX FleX. Ten nabídne zbrusu nové efekty využívající simulaci pevných objektů, částit, plynů a kapalin, do čehož patří třeba i oblečení a jiné.

O PhysX FleX jste měli šanci číst již dříve, ovšem teprve nyní NVIDIA téměř dokončila jeho vývoj, aby mohla nabídnout nové vizuální efekty, jež si můžete prohlédnou v následujícím videu. PhysX FleX nabídne interakci různých materiálů, takže třeba kapalin a pevných objektů, což je vidět třeba při renderovaném nalévání mléka do misky s cereáliemi. Jak NVIDIA uvedla, dosud byly takovéto interakce využívané spíše v renderovacích aplikacích jako Autodesk Maya nCloth nebo Softimage Lagoa, přičemž nyní je bude schopné provádět GPU, a to samozřejmě v reálném čase.

NVIDIA se ve videu zaměřuje především na dvě simulace, a to konkrétně zmíněné cereálie v misce mléka, kde se ukazuje i dopad vypnuté gravitace a pak tu máme stovky tisíc částeček, s nichž se skládá simulovaný kouř. Mléko samotné je simulované rovněž ze 100.000 částeček a NVIDIA myslela i na jeho povrchové napětí, které se projeví především právě při vypnuté gravitaci.


PhysX FleX může dle NVIDIE dobře simulovat i větrný tunel a všemožné interakce různých, nebo i stejných substancí. Technologie také zvládne simulovat lidské tělo, fázové přechody, oblečení, provazy či lana a přilnavost. V současné době je PhysX FleX ve fázi betatestování a NVIDIA pracuje na jeho integraci do Unreal Engine 4.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře