www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA plánuje GTX 980 Ti, přijde ale až po prázdninách

NVIDIA plánuje GTX 980 Ti, přijde ale až po prázdninách
, , aktualita
Po vypuštění karty GeForce GTX TITAN X se začalo mluvit o tom, že by NVIDIA mohla přijít s kartou GeForce GTX 980 Ti, která by nabídla velmi slušný výkon pro herní sestavy. Tato karta asi je na cestě, ale přijde až za několik měsíců.reklama
NVIDIA oficiálně představila GeForce GTX TITAN X tento měsíc, ale ještě před jejím vypuštěním bylo víceméně jasné, že tato karta nebude jediná, která využije nejnovější grafický čip této firmy, čili GM200. Jde o naprostý hi-end generace Maxwell, který se skládá z 8 miliard tranzistorů a nabídne 3072 shaderů oproti 2048 shaderům karty GeForce GTX 980. Má sice nižší pracovní frekvence, ale polovina shaderů navíc je na výkonu rozhodně znát a navíc má tato karta 12 GB paměti.

GeForce GTX 980 Ti by tak byla obdobou modelu GTX 780 Ti, který přišel jako lepší verze základní GTX 780, ovšem s tím rozdílem, že tyto karty od sebe liší "jen" 576 shaderů, zatímco v případě GTX 980 Ti a GTX 980 by to bylo 1024. Pak bychom mohli očekávat, že GTX 980 Ti jako herní karta nabídne i menší objem grafické paměti, přičemž otázka je pouze to, zda půjde o základní 4 GB, nebo spíše více. Však tato karta bude mít výkon i pro hry renderované ve vysokém rozlišení, čímž rozhodně nemáme na mysli Full HD, takžev jejím případě přijde kupa paměťových čipů vhod. Výměnou za nižší objem paměti v porovnání s kartou TITAN X by mohly být vyšší pracovní frekvence, pokud to tedy výrobní technologie firmě NVIDIA umožní.

Dle Sweclockers by tedy GeForce GTX 980 Ti měla dorazit po letošních prázdninách a zaútočit by tedy měla na novou generaci výkonných Radeonů řady R9 300, od nichž se očekává velmi slušný výkon i díky novému typu pamětí HBM. Jejich úspěch je přitom pro AMD velmi důležitý, však v poslední době je spíše ve stínu Intelu i NVIDIE.

Můžeme tedy prý očekávat, že očekávaná GeForce bude představena na události GAME24 2015, která proběhne 18. září a NVIDIA už ohlásila, že na ní představí nové produkty. To jsou ale čiré spekulace a asi by se nikdo nedivil, kdyby NVIDIA přišla s touto kartou dříve, aby zachytila nástup nových Radeonů. Potřebné GPU by pro to měla.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek