www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA pracuje na levné GeForce GTX 950 a 950 Ti

NVIDIA pracuje na levné GeForce GTX 950 a 950 Ti
, , aktualita
Vypadá to, že souboj mezi společností AMD a NVIDIA na poli výkonných grafických karet na čas ustal, a tak je čas na to, aby se NVIDIA věnovala i levnějším modelům. Chystá si tedy prý karty GeForce GTX 950 a 950 Ti.reklama
Půjde pochopitelně o grafické karty s čipy architektury Maxwell druhé generace, čili je můžeme považovat za nástupce GeForce GTX 750 a 750 Ti, které využívaly čipy Maxwell první generace. Výkon nových karet bude prý srovnatelný s dnešním Maxwellovským low-endem z aktuální generace (což můžeme brát s rezervou), tedy s GeForce GTX 960, která mezi uživateli není příliš oblíbená kvůli málo výhodnému poměru ceny a výkonu. Na druhou stranu jde o kartu s nízkou spotřebou a výdejem tepla, která se dobře hodí i do malých sestav.

NVIDIA GeForce GTX 950 a GTX 950 Ti by ale pochopitelně měly být pomalejší než GTX 960, neboť využijí čip GM206-250, zatímco ona má pod kapotou GM206-300. Jejich přesné specifikace jsou zatím neznámé, ale lze předpokládat, že budou mít 768 a 896 shaderů (GTX 960 jich má 1024), což bude hlavní rozdíl mezi novými kartami, pokud si tedy vezmeme jako model starší GTX 750 a 750 Ti. V jejich případě pracuje GPU na stejných taktech, ovšem paměti má 750 Ti rychlejší.

Od GPU GM206-250 můžeme dále očekávat podporu DirectX 12.1, OpenGL 4.3 a OpenCL 1.1, kódování a dekódování H.265 (HEVC) pro sledování videa v rozlišení Ultra HD a také kompatibilitu s HDCP 2.2 přes HDMI 2.0. Nové NVIDIA GeForce GTX 950 a GTX 950 Ti tak mají zaútočit na zbrusu nové karty AMD Radeon R7 360 a R7 370, takže jejich cena se bude nejspíše pohybovat pod hranicí 150 dolarů. O tom, kdy se nové GeForce mají objevit na trhu, se zatím nedozvíme nic.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek