www.svethardware.cz
>
>
>

Nvidia představila Drive PX, samořídící počítač určený pro automobilový průmysl

Nvidia představila Drive PX, samořídící počítač určený pro automobilový průmysl
, , aktualita
Nvidia vidí budoucnost samořídících vozidel ve strojovém učení, nikoli v předprogramovaných vzorcích chování. Představila nový počítač Drive PX, který se má stát univerzální platformou pro automaticky řízené automobily.reklama
Během prezentace nového Drive PX na GTC (GPU Technology Conference) v San Jose, řekl výkonný ředitel Nvidie Jen-Hsun Huang: „Řízení není o detekci, řízení je naučené chování“ a přesně to je filozofie Drive PX. Současní jízdní asistenti jsou schopní detekovat některé jízdní situace (vyjetí z jízdního pruhu, překážku v dráze, apod.), provést jednoduchou klasifikaci a v krajních situacích zastavit vozidlo.

Drive PX půjde dál, auto nebude pouze pozorovat a detekovat, ale i interpretovat situace a ze zažitých situací se učit. Důležitou součástí procesu učení bude i schopnost získané zkušenosti sdílet s ostatními. Jen-Hsun projekt srovnal s několik let starým projektem Dave od DARPA. Dave byl malé autíčko, schopné se řídit na základě „deep learning“ neurální sítě, která interpretovala data z několika kamer a Dave se tak z provozu učil řídit a vyhýbat se překážkám.V poslední době v rámci vývoje vzniklo několik projektů s plně automaticky řízenými automobily. Nicméně tato auta nejčastěji spoléhají na detailní mapy a předdefinované vzorce chování, a proto se většinou dají provozovat pouze v kontrolovaném prostředí. Po hardwarové stránce je Drive PX založen na dvou procesorech Nvidia Tegra X1, díky nimž disponuje výpočetním výkonem 2.3 teraflop a může tak vyhodnocovat obraz až z 12 dvoumegapixelových kamer při 60 fps.

Nvidia v projektu vidí velký potenciál, neboť automatické systémy řízení jsou přesně směrem, kterým se průmysl v současnosti ubírá. Drive PX bude k dispozici vybraným vývojářům jako developer kit již v květnu, a to za cenu 10 000 USD.

K projektu se už stihl vyjádřit i Elon Musk, výkonný ředitel automobilky Tesla, který vidí v nové technologii možnosti pro budoucí vývoj automaticky řízených automobilů Tesla.

Zdroj PCWord
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek