www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA představila nový TITAN X s Pascalem

NVIDIA představila nový TITAN X s Pascalem
, , aktualita
NVIDIA už představila, ale ještě neuvedla na trh novou grafickou kartu TITAN X, která bude založena na GPU Pascal GP102. Nabídnout má o 60 procent vyšší výkon než starší model TITAN X, a to v ceně 1200 USD.reklama
NVIDIA tak pokračuje ve svém novém stylu, v jehož rámci nabízí podstatně výkonnější nástupce starších grafických karet za vyšší cenu, což celkově znamená nabídku lepšího poměru výkonu a ceny. Můžeme také očekávat, že NVIDIA se již brzy ještě více vzdálí konkurenčnímu AMD, které v současné době může nabídnout pouze průměrně výkonné Radeony Polaris nebo předchozí generaci karet, která už je ve světle nových GPU zastaralá.

Vypuštění nového TITAN X bylo naplánováno na 2. srpna, kdy přijde vybaven monstrózním čipem skládajícím se ze 12 miliard tranzistorů. Pro srovnání, GTX 1080 (GP104) se skládá ze 7,2 miliard, AMD Fury X (Fiji XT) z 8,9 miliard a RX 480 (Polaris 10) jen z 5,7 miliard. Nový TITAN X tak nabídne dosud nejsložitější GPU, jaké kdy bylo uvedeno na desktopový trh a zákazníkům to přinese výkon 3584 CUDA jader a pak se odhaduje 224 TMU a 96 ROP.

Už je také zcela jisté, že ani tato karta nezpřístupní běžnému zákazníku výkon nových pamětí HBM2. NVIDIA se namísto toho rozhodla využít stejné paměti jako u karet GTX 1080, čili GDDR5X pracující efektivně na 10.000 MHz. Ovšem už dle kapacity 12 GB je jasné, že nezůstala zachována 256bitová sběrnice. Rozšířila se na 384 bitů, díky čemuž vzrostla propustnost na 480 GB/s, což je srovnatelné s první generací HBM (512 GB/s). A jak to vypadá, i taková propustnost bude stačit pro takový monstrózní čip.

Na celkovém výkonu karty se však podepsaly nižší pracovní frekvence v porovnání s jinými Pascaly. TITAN X bude při TDP 250 W pracovat na 1417 až 1531 MHz, což znamená v FP32 výkon až 10974 GFLOPS oproti 8873 GFLOPS karty GTX 1080. Výkon v double precision je pak stále slabý a jde přinejlepším o 343 GFLOPS. Však také nejde o GP100, ale GP102, které z GP100 sice vychází, ale je upraveno především pro potřeby her a počítačové grafiky, ne pro výpočty. Stejně tak tu nenajdeme ani rozhraní NVLink pro vysokorychlostní propojení karet. Tuto službu tak stále obstará PCI Express.

Podrobnější informace se dozvíme asi až 2. srpna, a to včetně výsledků testů.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek