NVIDIA připravila Parker, SoC s 256 jádry Pascal

NVIDIA připravila Parker, SoC s 256 jádry Pascal
, , aktualita
NVIDIA včera v Cupertinu představila svůj nejnovější čip SoC založený na architektuře Pascal, který je určen pro různé systémy, jimž poskytne ve spojení s příslušným CPU výkon až 1,5 TFLOPS. K čemu poslouží?reklama
Jedná se o nový hardware, který může být využit třeba v automobilových systémech pro umělou inteligenci, která bude řídit naše vozidlo. Jde tak konkrétně o NVIDIA DRIVE PX2, kde se nachází rovnou dva čipy Parker se svými 256 CUDA jádry generace Pascal. Ty byly včera oficiálně představeny na symposiu Hot Chips v Cupertinu.

Parkery jsou navrženy pro spolupráci s procesory Denver, a že jde o SoC, máme všechno pěkně v jednom čipu. Ten tak nabídne především 256 jader Pascal a vedle toho dvě 64bitová CPU Denver 2.0 spárovaná s celkem čtyřmi jádry ARM Cortex A57. Vedle toho tu je nezbytný paměťový kontroler pro LPDDR4 se 128bitovým přístupem, hardwarové kódování a dekódování videa, bezpečnostní funkce, audio a různá potřebná rozhraní.

Parkery mají vynikat především v hlubokém učení, což je ale zaměření i celé generace čipů Pascal, přičemž v této oblasti je důležitá také bezchybovost výpočtů, což si má vzít na starost nový Safety Engine. Zpracování videa, čili jeho kódování a dekódování v rozlišení až 4K při 60 snímcích za sekundu má poloužit primárně ne pro multimediální účely, ale pro zpracování obrazu automobilových kamer, díky čemuž se AI systém dokáže také orientovat v prostoru. Pochopitelně ale bude možné tyto hardwarové zdroje využít i pro účely zábavy, respektive pro celý automobilový infotainment.

NVIDIA chce zákazníkům nabídnout také flexibilitu, takže k dispozici bude systém s pouze jedním Parkerem, vedle toho také DRIVE PX2 vybavený dvěma těmito SoC a vedle toho tu je také virtualizace, v jejímž rámci můžeme na jednom Parkeru provozovat až osm virtuálních strojů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek