www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

NVIDIA srovnává své mobilní grafiky s konzolemi a slibuje kvalitní VR

NVIDIA srovnává své mobilní grafiky s konzolemi a slibuje kvalitní VR
, , aktualita
Šéf společnosti NVIDIA, který nedávno zveřejnil poměrně lichotivé informace o finančních výsledcích své firmy, se také pochlubil, že ta má v současnosti v nabídce mobilní grafické čipy, jež jsou obecně lepší než grafika v moderních konzolích.reklama
Jen-Hsun Huang se tedy pochlubil nejen finančními výsledky NVIDIE, které vylepšil především prodej herních grafických karet, ale také výkonem mobilních čipů GeForce. Ostatně notebooky mohou dnes využít i desktopovou GeForce GTX 980. Vedle toho Huang uvedl, že už dnešní GeForce jsou připraveny pro hraní s VR headsety, o čemž tedy samotný Oculus pochybuje, hlásí problémy s grafikami GeForce a připravuje první generaci počítačů pro VR, které budou založeny na Radeonech.

K výroku Huanga musíme podotknout, že aktuální konzole PlayStation 4 a Xbox One také nejsou žádné novinky a od herního hardwaru pro PC je odlišuje také spotřeba a pořizovací cena. Už jen kvůli tomu nemůžeme moderní herní PC hardware s konzolemi srovnávat, ale na druhou stranu, pokud někdo chce výkon a co nejkvalitnější obraz u současných her, musí chtě nechtě sáhnout po PC.

CEO NVIDIE konkrétně řekl, že díky architektuře Maxwell jsou nejnovější mobilní GPU na takové úrovni, že mohou poskytnout stejný výkon jako desktopové verze. Navíc díky vhodnému načasování si zájemci budou moci na noteboocích užít i hraní s VR headsetem. Odkazuje se přitom právě na nejnovější generaci notebooků vybavených desktopovým GPU GeForce GTX 980, ne 980M, které jsou dle Huanga také daleko výkonnější než herní konzole a zaberou méně místa než herní konzole. Je tedy z těchto nových notebooků očividně nadšen.

Je ale jasné, že notebooky s GTX 980 nejsou žádní střízlíci za pár korun. Však tento čip má mít podobnou spotřebu jako na desktopové kartě, takže potřebuje i silné napájení a chlazení. Navíc notebook s takovouto grafikou již tak trochu přestává být mobilním počítačem, alespoň z toho pohledu, že na cestách bez zásuvky k dispozici si náročnou 3D hru nezahrajeme. Je to tedy spíše přenosný herní počítač.

A jak se to má s virtuální realitou? To nejlépe ukáže až dorazivší Oculus Rift, kterého se dočkáme v příštím roce. Nastolí nový standard, a to rozlišení 2160 x 1200, v němž by grafika měla být schopna renderovat ideálně při 90 FPS, neboť displej v Oculus Rift je právě 90 Hz. Uvádí se také, že pokud náš počítač zvládne hru renderovat akorát tak ve Full HD při 30 FPS, budeme potřebovat pro kvalitní hraní s Oculus Rift cca 3,5x silnější sestavu. Je zřejmé, že dnešní konzole něco takového nemohou zvládnout, však ty už nestačí ani na hry ve Full HD, jejichž grafika by byla stejně kvalitní jako u verzí pro PC. A pro porovnání, výkon PlayStation 4 je 1,84 TFLOPS, Xbox One má jen 1,31 TFLOPS a GeForce GTX 980 v notebooku nabídne 4,6 TFLOPS.

Zdroj: NVIDIA
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek