www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA stále nemá zajištěné budoucí dodávky čipů

NVIDIA stále nemá zajištěné budoucí dodávky čipů
, , aktualita
Již bylo oznámeno, že je na spadnutí dohoda mezi NVIDIÍ a Samsungem ohledně dodávek čipů, ta stále nebyla podepsána, což může znamenat, že se opozdí prodej grafických karet nové generace, která je plánována s čipy od Samsungu.reklama
NVIDII již začaly docházet nervy s TSMC, které se trápilo s přechodem na lepší výrobní technologie, což se projevilo na tom, že NVIDIA byla musela zůstat na 28nm procesu ještě o jeden rok déle. Proto se začala rozhlížet po dalším dodavateli. Musela si najít někoho, komu "neleze do zelí", takže Samsung se stal poměrně logickou volbou. Nabídne pokročilou technologii, která drží krok s Intelem.

Problém ale nastal, protože výrobní proces od Samsungu, 14nm low-power plus, ještě není vypilovaný. To znamená, že Samsung nemůže zaručit, jak na tom bude s produkcí, což je pro NVIDII stěžejní při podepsání dohody.

Problém je, že vývoj nové generace čipů je spojen s výrobní technologií od Samsungu. To může vyústit v zásadní problém, pokud NVIDIA brzy nepodepíše smlouvu, může se stát, že se nové grafické karty dostanou na trh později.
Mohla by NVIDIA zůstat u TSMC? To je velmi nepravděpodobné, protože z dlouhodobého hlediska se jí to nevyplatí, navíc věří, že díky spolupráci se Samsungem může snížit cenu výroby. Samsung teď nabízí 14nm proces, zatímco TSMC má v plánu rozjet 16nm proces tento měsíc.

Neoficiálně se hovoří o tom, že by se situace mohla vyřešit polovičatě. NVIDIA začne vyrábět další čipy na 16nm technologii od TSMC, a když se podepíše smlouva se Samsungem, přejde na jeho 14nm proces. Je otázka, jak to mají ošetřené ve smlouvách, každopádně se ani jeden z aktérů k situaci nevyjádřil.

Zdroj: kitguru.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek