www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDIA Tesla P100 otestována: plný Pascal v akci

NVIDIA Tesla P100 otestována: plný Pascal v akci
, , aktualita
Akcelerátory Tesla P100 byly představeny již před herními verzmi s GPU generace Pascal a už tehdy bylo jasné, že půjde o nejvýkonnější současné GPU. Však se skládá z 15,3 miliardy tranzistorů, na jejichž výkon se můžem podívat.reklama
Pochopitelně to ale nebudou herní testy, ale výpočetní testy ze světa Hyperscale Computingu a HPC (High Performance Computing). Akcelerátory Tesla P100 už totiž dostali první zákazníci firmy NVIDIA, a tak se už objevily některé testy pořízené nástrojem AMBER (Assisted Model Building with Energy Refinement). Jde o nástroj vytvořený Rossem Walkerem ze San Diego Supercomputer Center a Scottem Le Grandem z Amazon Web Services. Tento test jednak simuluje, jak silová pole ovlivňují organické molekuly a pak obsahuje i jiné testy pro simulaci molekul.

V testech byla Tesla P100 srovnávána s kartami, které jsou založeny na čipech jako GP104, GM200 nebo GK1100 a použita byla následující pracovní stanice s ovladači a nastavením:

Exxact AMBER Certified 2U GPU Workstation
  • CPU = Dual 8 Core Intel E5-2650v3 (2,3GHz), 64 GB DDR4 RAM
  • MPICH v3.1.4 – GNU v4.8.5 – Centos 7.2
  • CUDA Toolkit NVCC v7.5 (8.0RC1 pro GTX-1080 a P100)
  • NVIDIA Driver Linux 64 – 361.43
  • Precision Model = SPFP (GPU), Double Precision (CPU)

Grafické čipy tedy počítaly v FP32 (Single Precision) a procesory zase v FP64 (Double Precision) a testy mimochodem proběhly ještě v době, kdy Tesla P100 a ani GTX 1080 ještě nebyly oficiálně na trhu.

My si ukážeme pouze dva grafy s výsledky, kde se P100 potýká se staršími i novějšími GPU NVIDIA, a to v jednom až čtyřech kusech. Veškeré výsledky benchmarků najdete na stránkách Ambermd.org.

Z některých testů je patrné, že jedna Tesla P100 se dokáže vyrovnat i čtyřem kartám TITAN X a v jiných testech je zase GeForce GTX 1080 podobně výkonná právě jako GP100. To se ale změní, když se zapojí více karet, což jde nejspíše na vrub rozhraní NVLink, přičemž optimalizace softwaru na jeho využití by měly ještě něco přidat.

Zdroj: Ambermd.org
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci? Google uvede Andromedu – dostanou Windows konečně relevantní konkurenci?
Podle všeho to vypadá, že společnost Google uvede v nejbližší době nový operační systém Andromeda, který je určený pro desktop. Cílem je využít to nejlepší z mobilního a desktopového světa. Mají se v Redmondu čeho bát?
Včera,  aktualita, Michal Hala
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  5 komentářů