www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA Turf Effects: interaktivní tráva

NVIDIA Turf Effects: interaktivní tráva
, , aktualita
Společnost NVIDIA si připravila zajímavé demo, které ukazuje její novou technologii týkající se vykreslení trávy. Jde o Turf Effects, jež má být připravena již na začátek příštího roku a dle videa by měla stát za to.reklama
NVIDIA Turf Effects slouží pro víceméně realistické ztvárnění trávy, a to včetně interakcí s ní, takže ji budeme moci virtuálně podupat. To ale asi nejlépe ukáže následující video:


Dle vývojářského blogu Nvidia GameWorks by technologie měla být připravena již na začátku příštího roku, takže bychom se jí mohli dočkat v horizontu čtvrt roku. Uplatnit se pak má, jak jinak, především ve hrách, kde má zajistit realističtější ztvárnění travních porostů. Ty jsou přitom zobrazovány pomocí klasických polygonů složených ze tří až ze sta trojúhelníků, aby byly listy při bližším pohledu stále detailní a nelámané. Najednou se pak mohou zobrazit miliony travních listů a nezapomnělo se ani na stínování.


Video ukazuje reakci trávy na valící se krychle, ale dle NVIDIE dokáže reagovat i na podstatně komplexnější objekty. A stejně jako opravdová tráva se i ta virtuální může po jisté chvíli vzpamatovat a zase se narovnat, takže zde už mohou herní vývojáři začít přemýšlet, jak by mohli této vlastnosti využít.

To vše vypadá hezky, ale co taková náročnost na výkon? Když opět použijeme informace z videa, pak při plně dynamické simulaci jednoho milionu travních lístků dokáže GeForce GTX 680 vykreslit jednu scénu za čas kratší než 1 ms.

Zdroj: TZ NVIDIA
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek