www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA ukázala 1700Hz displej s "nulovou latencí"

NVIDIA ukázala 1700Hz displej s "nulovou latencí"
, , aktualita
Společnost NVIDIA tento týden na GPU Technology Conference (GTC) 2016 prezentovala krom nové Tesly také jiné novinky. Mezi ty hardwarové patří jistý 'Zero Latency Display' s obnovovací frekvencí 1700 Hz, který směřuje do světa VR.reklama
Nový displej představil na GTC 2016 publiku David Luebke, viceprezident výzkumu, který si s sebou na pódium vzal prototyp svého Zero Latency Display. O něm hned prozradil, že dokáže dosáhnout obnovovací frekvence 1700 Hz, což je řádově více v porovnání s tím, co dnes dokážou nabídnout moderní PC monitory. První generace headsetů má jako standard 90 Hz, což vychází nejen z toho, co by mohly displeje samy o sobě zvládnout (za rozumnou cenu), ale i z toho, co zvládne dnešní počítačový hardware.

Hlavní zbraní nového displeje je tak superrychlá obnovovací frekvence, díky níž by měl být zážitek ještě lepší a především prostý zdravotních potíží, i když ty v případě VR headsetů nejsou způsobeny pouze nízkou obnovovací frekvencí. Jde také o akomodaci oka, celkové zpoždění od vstupu po výstup a celkově i to, že náš mozek je zmaten z toho, že oči vnímají něco jiného než jiné smyslové orgány.


Aby Luebke demonstroval schopnosti nového displeje, měl jej namontovaný na kolejničkový systém, na němž se divoce pohyboval, aby byl simulován pohyb rychle se rozhlížejícího uživatele s VR headsetem. Vždy uprostřed se zobrazovalo logo firmy NVIDIA, které tak bylo nehledě na pozici samotného displeje uzamčeno na jednom místě. Právě díky vysoké obnovovací frekvenci displeje logo vypadalo v podstatě nehybně. Označení Zero Latency Display si nové LCD vysloužilo proto, že kdyby bylo využito ve VR headsetu, nijak by nepřispělo k celkovému nárustu latence. Dokáže tedy obnovit obraz jednou za 0,59 milisekund, zatímco HTC Vive nebo Oculus Rift mají displeje, které to zvládnou jednou za 11 ms.

Jak ukazuje obrázek z prezentace NVIDIE, jsou tu ještě další části řetězce, které svou měrou navyšují celkovou latenci, jako samotná hra, operační systém či GPU. Zero Latency Display tak není všelék, ale aspoň dokáže eliminovat jeden z problémů.

Zdroj: Hexus.net

Nejpopulárnější LCD monitory
reklama
Nejnovější články
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta Elite: Dangerous Guardians jsou k dispozici jako beta
Frontier Developments si pro nedočkavé vesmírné piloty připravili Elite Dangerous: Horizons Beta Upgrade Pass. Už nyní se tak můžeme podívat na to, co nabídne aktualizace 2.2 - Guardians. Ale nebude to zadarmo.
Včera,  aktualita, Jan Vítek