www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA ukázala GP100 "Pascal" s paměťmi HBM

NVIDIA ukázala GP100 "Pascal" s paměťmi HBM
, , aktualita
V příštích dnech na sebe ve světě grafických karet strhne pozornost společnost AMD, která jako první představí grafické karty s rychlými paměťmi HBM. NVIDIA však pracuje na odpovědi, a to čipech Pascal s paměťmi HBM2.reklama
Ostatně už nějakou dobu se ví, že NVIDIA paměti HBM první generace přeskočí a využije až druhou generaci, čili HBM 2, které mají nabídnout dvojnásobnou propustnost té první. To by znamenalo dosažení mety 1 TB/s, přičemž hi-endové grafické karty s GDDR5 dnes nabízí pouze třetinovou propustnost.

Dle 3DCenter.org se společnosti NVIDIA již podařilo vyrobit několik fungujících prototypů čipu GP100, nástupce GM200, který dnes nabízí karty TITAN X. Už se tak nejedná o 28nm čipy, ale o 16nm, takže je zřejmé, že NVIDIA využila výrobní kapacity svého dlouholetého partnera, firmy TSMC. Ostatní firmy se totiž orientují na 14nm technologii, kterou by mělo mít k dispozici i AMD.

Čipy Pascal tedy již existují a fungují, takže nyní záleží na tom, kdy se je podaří dostat do masové výroby. Paměti HBM2 umožní vývojářům kolem GPU naskládat čipy s až 32GB kapacitou a spekuluje se o tom, že GP100 by mohlo nést mezi 4500 a 6000 CUDA jádry. Mohlo by tak mít až dvojnásobek výkonu dnešní TITAN X, ale samozřejmě nezáleží pouze na počtu CUDA jader. Očekává se, že nejdříve přijde na trh právě hi-end v podobě GP100, a to snad ještě v tomto roce, zatímco odvozený GP104 (nástupce GM204 v GTX 980 a GTX 970) by měl dorazit v nových kartách někdy ve druhém až třetím kvartálu roku 2016, čili cca za rok.

Zdroj: 3DCenter.org
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek