www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

NVIDIA uvádí GeForce GTX 980 Ti, zlevňuje GTX 980

NVIDIA uvádí GeForce GTX 980 Ti, zlevňuje GTX 980
, , aktualita
NVIDIA už včera v neděli oficiálně uvedla na trh kartu GeForce GTX 980 Ti, která tak byla představena dříve, než se obecně očekávalo. To ale není vše, firma se také rozhodla, že při té příležitosti zlevní karty GeForce GTX 980.reklama
Vypadá to tedy, že NVIDIA se rozhodla řádně se připravit na novou generaci Radeonů s očekávanými čipy Fiji a ještě před jejich příchodem na trh vzít společnosti AMD vítr z plachet. Nyní se také už můžeme podívat na oficiální a konečné specifikace karty GeForce GTX 980 Ti, stejně jako na její cenu a novou cenu GTX 980.


Nejdříve se podívejme tedy na ceny. Dle očekávání skončila GTX 980 Ti mezi GTX 980 a GTX TITAN X, přičemž NVIDIA uvádí, že jde o kartu pro hraní v rozlišení 4K / Ultra HD, na němž má poskytnout dostatečně vysoké FPS a detaily. Její cena je přitom o 100 USD vyšší než původní cena GTX 980, takže přijde na 650 dolarů. Cena GeForce GTX 980 pak z 550 USD klesla na 500 USD. Nyní tedy už můžeme čekat na to, co předvede AMD.

Co se týče specifikací, zde se potvrdily dosavadní předpoklady. Grafický čip v GTX 980 Ti je založen na stejném jádru GM200, jaké je použito v GTX TITAN X, ovšem dvě ze 24 SMU (Streaming Multiprocessor Unit) jsou v něm deaktivovány, takže tu máme 2816 CUDA jader, dále 176 TMU a 96 ROP. Oproti TITAN X tu máme také poloviční objem paměti, čili 6 GB GDDR5, ovšem jinak paměťový systém zůstal stejný, čili je tu 384bitové rozhraní a paměti pracují na 7012 MHz.

Grafické jádro pracuje na frekvencích 1000 až 1076 MHz, takže se od TITAN X moc neliší (1000 až 1089 MHz), přídavné napájení je zde zajištěno pomocí 8pinového a 6pinového konektoru PCIe, maximální spotřeba zůstala na 250 W a mezi obrazové výstupy patří tři DisplayPort 1.2 a po jednom HDMI 2.0 a DVI. Kartu také můžeme zapojit do SLI, a to až čtyřcestného.

NVIDIA také připravila příslušné nové ovladače, a to GeForce 353.06 WHQL. Partneři společnosti NVIDIA zase mohou nabízet vlastní varianty s čipem GTX 980 Ti, tedy i na speciálních PCB a s vlastními chladiči a předhánět se mohou v tom, kdo nabídne více přetaktovaný čip. Jako obvykle je začali ihned po oficiálním představení karty ohlašovat a jde o značky MSI, Palit, ZOTAC, Patriot, Gigabyte a další. Takový ZOTAC nabízí hned čtyři verze karty a jedna z nich ukazuje, že NVIDIA dala výrobcům skutečně velký prostor k produkci přetaktovaných modelů. Jde o model ZOTAC GeForce GTX 980 Ti AMP! Extreme, jehož GPU pracuje na 1253 až 1355 MHz.

Zdroj: TZ NVIDIA
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek