NVIDIA vypustila na trh malou desku s Tegra K1

NVIDIA vypustila na trh malou desku s Tegra K1
, , aktualita
Společnost NVIDIA již oficiálně vypustila na trh novou miniaturní základní desku Jetson TK1, která je vybavena čipem Tegra K1. Označuje ji přitom za skvělou vývojovou platformu pro všemožné nasazení včetně robotiky, automobilových systémů, apod.reklama
NVIDIA Jetson TK1 vybavený čipem Tegra K1 se spoléhá především na CUDA aplikace, které se dají využít pro různé specializované nasazení. Tegra K1 je založen na architektuře Kepler a obsahuje celkem 192 CUDA jáder, která mohou svůj výkon poskytnout pro GPGPU aplikace, přičemž slibují 300 GFLOPS. Tegra K1 je tak prvním mobilním čipem, který nabízí CUDA.

Samotný kit Jetson TK1 je již v podstatě hotový počítač, kterému chybí jen zobrazovací zařízení. Krom desky totiž za 192 dolarů dostaneme také AC adaptér, USB kabel a stručný manuál. Deska pak krom čipu Tegra K1 nabídne 2 GB paměti RAM, 16 GB paměti pro data, jeden slot pro poloviční karty s rozhraním mini PCIe, jeden slot pro velké karty SD či MMC, na opačné straně desky pak máme sériový port RS232, velký HDMI, USB 3.0, RJ-45 (RTL8111GS Realtek GigE LAN), dva audio konektory a micro USB 2.0. Hlavní paměť pro data budeme moci snadno rozšířit ještě pomocí zařízení s rozhraním SATA, pro něž deska nabídne i příslušné napájení z konektoru Peripheral Power. BIOS pak najde místo v 4MB SPI.

Co se týče softwarové výbavy, pak NVIDIA nabízí Linux for Tegra, což je modifikovaná verze Ubuntu 14.04 a navíc tu je balíček Board Support Package s OpenGL 4.4 a toolkity pro CUDA a VisionWorks. Pokud se chcete dozvědět o tomto kitu více, zde je příslušné pdf.

Deska by měla být již zanedlouho k dispozici v obchodech Newegg či Microcenter.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější základní desky
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek