www.svethardware.cz
>
>
>
>

NVIDIA značně zvyšuje svůj náskok před AMD

NVIDIA značně zvyšuje svůj náskok před AMD
, , aktualita
Aktualizováno: Ačkoliv se AMD velmi snaží vymačkat ze své stávající generace grafických karet maximum všemi možnými způsoby, firmě NVIDIA stačilo nakráčet na trh s novou generací Maxwellů, aby si výrazně polepšila a pojistila svůj náskok na trhu.reklama
To alespoň vyplývá z nejnovějších informací týkajících se prodejů samostatných grafických karet, kde měla NVIDIA v posledních letech podíl kolem 60 procent. V druhém kvartálu tohoto roku vypadal vývoj slibně pro AMD, ale ve třetím se zvrátil ve prospěch NVIDIE, a to velmi výrazně. Však se stačí podívat na graf, abychom viděli, že tak prudká změna tu nebyla již přinejmenším čtyři roky.

Navíc jde pouze o třetí kvartál, čili období červenec až září, přičemž nová generace GeForce GTX 900 zasáhla spíše až do toho posledního, který zanedlouho skončí s letošním rokem. Vypadá to tedy, že by se měl teprve v posledním období projevit nástup karet GeForce GTX 970 a 980, ale na výsledky si budeme muset ještě počkat.

AMD tedy nyní čelí firmě NVIDIA, která si usurpovala 70 procent trhu s grafickými kartami a má na trhu velmi vřele uvítanou moderní generaci grafických karet. Samotné AMD zatím prodává starou generaci Radeonů R9 2xx, zatímco o nových kartách se neví nic, co by bylo potvrzeno či zaručeno.- předběžné a nezaručené výsledky Radeonu R9 390X "Captain Jack" -


Všeobecně se očekává, že AMD brzy vypustí do světa Radeony R9 3xx s vedoucím modelem R9 390X, který má být dle předběžných testů s přehledem nejrychlejší jednočipovou herní grafickou kartou. GeForce GTX 900 jsou ale na rozdíl od ní již nějaký ten měsíc dostupné.

V současnosti tak AMD nepříliš úspěšně bojuje proti Intelu se svými APU a zastaralými CPU, ve světě grafických karet na tom tedy také není nejlépe, i když to by se mohlo zanedlouho změnit, takže jediným podstatným podnikem, v němž je AMD úspěšné, jsou moderní herní konzole Xbox a PlayStation. Pro ty totiž vyrábí APU, na nichž jsou tyto konzole založeny. Doufejme tedy, že AMD má v rukávu nové produkty s velkým potenciálem, které brzy představí světu.

A přesně o tom je nejnovější zpráva hovořící o produktech AMD, která hovoří o další generaci grafických čipů, která nese kódové označení Carribean Islands. AMD si má tedy na nejnovější generaci GeForce chystat hned dvě odpovědi, a to jednak optimalizovaná a rychlejší GPU Hawaii (používají se u Radeon R9 290), jež se mají na trhu objevit brzy v příštím roce. Je otázkou, zda jedno z nich je právě oním "Captain Jack". Druhá odpověď má přijít v létě příštího roku a půjde právě o ony Carribean Islands, čili zbrusu nová GPU. Ta by již mohla být vyráběna pokročilejší technologií, což u optimalizovaných Hawaii asi nehrozí.

To vše se může samozřejmě ještě změnit, však nejde o oficiální informace firmy AMD, ale jako nejpravděpodobnější období, v němž se mají nová GPU objevit, se jeví červen až srpen. Více se snad dozvíme v únoru, kdy AMD bude jednat se svými investory.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek