www.svethardware.cz
>
>
>

NVIDII se dařilo: vyšší tržby a růst téměř ve všech segmentech

NVIDII se dařilo: vyšší tržby a růst téměř ve všech segmentech
, , aktualita
Společnost NVIDIA zveřejnila své finanční výsledky za první kvartál fiskálního roku 2017 a my můžeme vidět 13procentní meziroční růst tržeb, což je spojeno s téměř všemi jejími divizemi. Kolik si firma vydělala?reklama
Za první kvartál roku 2016, což v NVIDII odpovídá prvnímu kvartálu fiskálního roku 2017, se podařilo dosáhnout tržeb 1,305 miliardy dolarů. To představuje 13% meziroční růst, ovšem 7% mezikvartální pokles, což je pochopitelné, neboť srovnáváme s tradičně silným posledním čtvtletím roku. Tím pravým ukazatelem je tak právě meziroční srovnání s prvním kvartálem předchozího roku, kdy tržby činily nějakých 1,15 miliard dolarů.

Podívat se pak můžeme na hlavní segmenty firmy, kam patří jednak herní hardware, profesionální grafiky, datová centra, automobilové systémy a nakonec OEM hardware a IP (duševní vlastnictví). Když si srovnáme poslední Q1 FY17 a meziročně pak Q1 FY16, pak až na poslední položku všechny vykazují růst, a to někdy i velice silný, jako v případě datových center nebo automobilových systémů.

Co se týče tržeb, zisku (na akcii), výdajů a jiných údajů v další tabulce, všechny tyto údaje následovaly celkové tržby firmy, takže meziročně šlo vždy o růst a mezikvartálně o pokles, a to až na hrubou marži, jež vzrostla nad 57 procent.

NVIDIA může být spokojena především s výkonem datacentrové divize, do níž patří akcelerátory Tesla a také NVIDIA GRID. Na tom se měla podepsat vysoká poptávka po výkonných GPU spojena s rozšiřujícími se systémy pro strojové učení (deep learning). Úspěch na poli automotive zase zaznamenala především zařízení pro infotainment. V další tabulce narazíme také na položku Other, která se stále nemění a zústává na 66 milionech dolarů. Jde o příjmy díky patentové dohodě se společností Intel.

Výhled do dalšího kvartálu shrnul CFO firmy takto. Tržby budou cca 1,35 miliardy dolarů (plus/minus 2 %), takže půjde také o meziroční růst a nejspíše i o mezikvartální. Hrubá marže má dále vzrůst na 57,7 procent (58 dle non-GAAP) a operační výdaje budou cca 500 milionů. Vypadá to tak, že NVIDIA je v dobré kondici s výhledem na slušný růst tržeb v mnoha segmentech a svůj nejsilnejší segment trhu s herním hardwarem brzy posílí pomocí GTX 1080 a GTX 1070. Zato AMD je na tom z finančního hlediska zatím spíše opačně a my můžeme s obavami očekávat, co předvedou GPU Polaris.

Zdroj: TZ NVIDIA
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář