www.svethardware.cz
>
>
>
>

NZXT Noctis 450: odvážná a futuristická skříň

NZXT Noctis 450: odvážná a futuristická skříň
, , aktualita
Firma NZXT představila skříň Noctis 450, kterou označuje za odvážnou, futuristickou a ohromující. Podívejme se tedy, co se skrývá pod těmito silnými slovy a co nám tato herní skříň nabídne zajímavého.reklama
NZXT Noctis 450 můžeme označit za nástupce nebo jednoho z nástupců už letitého modelu NZXT Phantom. Má totiž podobný nesouměrný design a také podobně tvarované, i když větší plexisklo v levé bočnici. Z fotografií je také jasné, že Noctis 450 přijde na trh ve dvou verzích, a to bílé s modrými LED a černé s červenými.

NZXT se v tomto případě prý zaměřilo na chlazení a v základní verzi nabízí tři přední 120mm ventilátory skryté za masivním plastovým panelem (jde o ventilátory FN V2) a pak je tu jeden další vzadu, ale již 140mm. Pro napájení ventilátorů je tu připraven osmikonektorový hub, který dokonce podporuje PWM, což je něco, co bychom marně hledali u drtivé většiny prodávaných regulátorů do 3,5" či 5,25" pozic. Hub tak může regulovat otáčky všech osmi ventilátorů a také jej můžeme připojit na vodní chlazení řady NZXT Kraken AIO a ovládat jej pomocí softwaru CAM. Dovnitř pak můžeme vměstnat až 360mm radiátory.

A pokud se Noctis 450 zvenčí podobá modelu Phantom, pak uvnitř nabídne zcela stejné provedení jako mladší model NZXT H440, který jsme už také otestovali. Uvnitř tak má samostatnou komoru pro napájecí zdroj, na níž sedí dvě 2,5" pozice a vepředu je masivní disková šachta, v níž budou mít pevné disky velkorysý prostor. To především díky tomu, že skříň nemá žádné mechanikové pozice, takže tu je šest pozic pro disky a dvě pro SSD.

Skříň má rozměry 220 x 567 x 544mm, váží 9,5 kg a pojme desky formátů Mini ITX, Micro ATX a ATX. Místa je v ní více než dost, a to pro až 406mm karty, 180 mm vysoký procesorový chladič a mezi trayem a pravou bočnicí je alespoň 17 mm místa. Bílý i černý model přijde shodně na 140 eur bez daně a na sklady obchodů mají dorazit v červnu.

Zdroj: TZ NZXT
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek