www.svethardware.cz
>
>
>
>

NZXT představuje Mantu, svou první skříň pro Mini ITX

NZXT představuje Mantu, svou první skříň pro Mini ITX
, , aktualita
Společnost NZXT se rozhodla dostat na trh svou první skříň určenou pro základní desky Mini ITX. Dostala označení Manta, osobitý design a možnost instalovat vodní chladiče. Výrobce se také chlubí systémem pro správu kabeláže.reklama
Právě správa kabeláže je často bolestným tématem malých skříní pro základní desky Mini ITX. To plyne z kombinace nedostatku prostoru a přebytečné délky kabelů, které jsou tvořeny pro velké skříně a pro Mini ITX jsou zbytečně dlouhé. Manta je vybavena vypoulenými bočnicemi, které mají poskytnout dostatek místa pro uložení kabelů. Rozměry této skříně ale jsou 245 x 426 x 450 mm s hmotností 7,2 kg, takže ona to není zrovna jedna z nejmenších pro Mini ITX.

Co se týče vodního chlazení, NZXT Manta může nést až tři radiátory vodního chlazení, a to jeden 120mm vzadu namísto ventilátoru a pak 280mm vepředu a nahoře. Provedení celé skříně v podstatě odpovídá klasickým towerům se zdrojem dole a na rozdíl od nich je skříň jen nižší s menším prostorem pro desku a jen se dvěma záslepkami pro jednu kartu. Ta ale může být dlouhá a výkonná a stejně tak pro procesorový chladič tu není na výšku omezení, které by nám zabránilo využít věžovité modely se 120mm ventilátorem.

Pro úložná zařízení máme k dispozici tři 2,5" pozice a také dvě 3,5". Naopak pro mechaniky tu není, jak je dnes obvyklé, ani jedna pozice. Přední panel je tak zcela holý a pokud jej sundáme, objevíme pouze dvě 140/120mm ventilátorové pozice, které zabírají téměř veškerý prostor pod ním. I/O panel skříně nabídne dva porty USB 3.0 a dva audio konektory, takže standardní výbavu, ale pak je tu také integrovaný "PWM Fan Hub", čili regulátor otáček ventilátorů využívající PWM a další specialitka je osvícení zadního I/O panelu základní desky.

NZXT nabízí Mantu ve verzi s bočním plexisklem i bez něj a pak si budeme moci vybrat ze tří barevných provedení: černo-bílého, černo-červeného a pak tu je celá černá Manta. Cena má být ve všech případech stejná, a to 140 USD s dostupností od 9. února.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek