www.svethardware.cz
>
>
>
>
>
>

Objevený prototyp PlayStation SNES je už plně funkční

Objevený prototyp PlayStation SNES je už plně funkční
, , aktualita
Na přelomu 80. a 90. let vytvořily společnosti Nintendo a Sony spojenectví, aby přinesl na trh novou herní konzoli známou jako PlayStation SNES. Výsledkem ale bylo jen na 200 prototypů konzole, která se nedostala na trh, ale jeden objevil Ben Heck.reklama
Na trh se tak měla dostat konzole založená na Super Nintendu vybaveném podporou cartridgí, ale především se zabudovanou čtečkou optických disků CD-ROM. Nyní ji známe jako PlayStation SNES a z tohoto označení je zřejmé, že jde o společný produkt firem Sony a Nintendo, ovšem z jejich spolupráce nepřišlo na trh nakonec nic a zbylo jen na 200 prototypů konzole, z nichž byla většina zničena. V roce 2015 se ale objevil fungující prototyp, který si vzal do parády Ben Heck specializující se na modding konzolí.

Ten tak zachránil možná poslední fungující relikvii konzolové minulosti, k níž se po jejím nalezení nakonec dostal a nevyhnul se ani řadě hardwarových úprav a oprav. V přiloženém videu Ben ukazuje, jak byl schopen opravit přeživší prototyp konzole, u níž také zprovoznil optickou mechaniku, která tak už dokáže načítat software.


Problém je, že oficiálně pro tuto konzoli neexistují žádné hry, takže Ben Heck musel využít speciální software, který umožnil pomocí emulace spustit některé tituly. Ve videu je jedna z nich zkoušena, ale nakonec s neúspěchem, neboť potřebovala více operační paměti, než konzole dokázala nabídnout.

Zdroj: KitGuru

reklama
Nejnovější články
Týdenní šance (29.5. - 4.6.) Týdenní šance (29.5. - 4.6.)
Chcete získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková je naše Týdenní šance. Odpovězte do 4.6. správně na soutěžní otázky a zařaďte se do slosování o počítačovou skříň Cooler Master Silencio 452.
Dnes,  soutěž, Karel Polívka
Týdenní šance (22.5. - 28.5.) Týdenní šance (22.5. - 28.5.)
Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 3 otázek? Taková byla od 22.5. do 28.5. naše soutěž Týdenní šance, v které jste mohli vyhrát počítačovou skříň SilentiumPC Brutus M25 Pure Black. Doplněno o vyhodnocení.
Dnes,  soutěž, Karel Polívka
Toshiba uvedla nová SSD XG5 se 64vrstvými 3D čipy Toshiba uvedla nová SSD XG5 se 64vrstvými 3D čipy
Společnost Toshiba dnes uvedla nové SSD disky XG5. Ty obsahují 64vrstvové 3D paměťové čipy TLC, díky čemuž se vyrábí i v kapacitách 1 TB. Slibují také velmi vysoké přenosové rychlosti přes 2 GB/s.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala
Chyba v souborovém systému NTFS shodí starší Windows Chyba v souborovém systému NTFS shodí starší Windows
Po mnoha letech existence souborového systému NTFS se přišlo na to, že obsahuje chybu, která dokáže dosti jednoduše shodit celý operační systém. Stačí jen přistoupit na speciální skrytý adresář.
Dnes,  aktualita, Milan Šurkala,  2 komentáře
Cryorig Taku: znovuobjevený desktop Cryorig Taku: znovuobjevený desktop
Cryorig loni na Computexu představil nové designy skříní, z nichž si zvláštní zájem návštěvníků vysloužila Taku. Tu můžeme označit za znovuobjevený klasický desktop, který neslouží jen pro uložení komponent, ale také jako stolek pod monitorem.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek