www.svethardware.cz
>
>
>
>

Obsidian 250D: první skříň pro Mini-ITX od Corsairu

Obsidian 250D: první skříň pro Mini-ITX od Corsairu
, , aktualita
Společnost Corsair si připravila svou první počítačovou skříň pro základní desky formátu Mini-ITX, která se zařadila do známé rodiny Obsidian. Vedle ní však přichází na trh také nové skříně Graphite 760T a 730T, což jsou již klasické modely Full Tower.reklama
Máme tu tedy celkem tři novinky, mezi nimiž přes své malé rozměry vyčnívá Corsair Obsidian 250D, jenž je určen pro základní desky Mini-ITX a jedná se o první model svého druhu v nabídce této firmy.

Jeho design odpovídá ostatním modelům své řady, takže tu najdeme přední panel z broušeného hliníku (pokud tedy nejde jen o plastovou imitaci) a vzdušné průduchy na boku, jimž bude proudit vzduch ke grafické kartě. Obsidian 250D je určen pro vytvoření malé, ale výkonné sestavy, jak ukazuje následující fotografie, kde je dovnitř vměstnána velká grafická karta GeForce a dokonce i vodní chladič procesoru se 240mm radiátorem. Ten se také bude starat o odvětrávání skříně.

Co se týče specifikací, pak tato skříň má rozměry 290 x 277 x 351 mm a hmotnost 4,42 kg, maximální délka karty může být 290 mm a pochopitelně se dovnitř vejde model zabírající dva sloty. Zdroj může mít hloubku až 200mm a pro data můžeme využít až dva 3,5" či 2,5" disky / SSD a také jedno 5,25" zařízení. Vepředu najdeme dva porty USB 3.0 a audio jacky a pak tu je i prostor pro celkem pět ventilátorů. Cena byla stanovena na 90 USD.

Corsair Graphite Series 760T a 730T jsou skříně typu Full Tower, na nichž je zajímavé zpracování bočních panelů vybavených zámkem a také vnitřní modulární šachty pro disky či SSD ve spodní pozici. Pak tu jsou také čtyři vyhrazené pozice pro SSD a tři mechanikové pozice nahoře.

Modely 730T a 760T se standardně dodávají se třemi 140mm ventilátory, ale jejich maximum je osm ventilátorů nebo čtyři různě velké radiátory vodního chlazení. Pro karty je zde celkem devět záslepek, takže můžeme počítat s podporou velkých základních desek formátů EATX a podobných. Vepředu pak najdeme čtyři porty USB 3.0 a celkové rozměry skříně jsou 569 x 246 x 564 mm.

Corsair Graphite Series 760Tje dostupný ve verzi Arctic White za 190 USD a jako Black za 180 USD. Corsair Graphite Series 730T je dodáván pouze v černé barvě za 140 USD. Rozdílem mezi těmito skříněmi je, že 760T je vybaven jednoduchým regulátorem otáček se dvěma stavy (vysoké a nízké otáčky) a také bočnicí s plexisklem.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek