www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Očekává se příchod dvoučipové grafiky AMD. Bude to R9 295X2?

Očekává se příchod dvoučipové grafiky AMD. Bude to R9 295X2?
, , aktualita
Společnost AMD začala netradičním způsobem kontaktovat redaktory známých zahraničních serverů věnujících se testování hardwaru a z jejího jednání lze usuzovat, že chystá novou dvoučipovou grafickou kartu. Co to ale bude?reklama
AMD začlo rozesílat obálky s označením Top Secret, v nichž jsou upravené fotografie adresátů. Ti jsou na nich vždy naklonováni ve dvojici a doprovodný text říká: "Souhlasili byste, že dva jsou lepší než jeden?". Logicky z toho můžeme usuzovat, že AMD si chystá nějakou grafickou kartu, která bude vybavena dvěma čipy a přímo se nabízí dva její nejvýkonnější Hawaii, čili Radeon R9 290X.
- dvoučipový speciál Asus Ares II s hybridním chlazením -


Otázkou by pak bylo, jakým způsobem chce AMD skloubit dva takové čipy, neboť ty jsou velmi náročné na energii a dle toho vypadá i jejich výdej odpadního tepla. AMD by tak muselo zajistit buď velmi kvalitní a přiměřeně tiché chlazení, třeba jako má speciální model Ares II od firmy Asus, nebo se nabízí využití slabším a ne tak "žravých" čipů, třeba R9 290 nebo ještě slabší verze. Jenomže pak by šel dolů i výkon.

Novější zprávy udávají, že nová dvoučipová karta AMD skutečně je v přípravě a měla by dostat označení Radeon R9 295X2. Skládat se má ze dvou čipů generace Hawaii s taktem, který nepůjde pod 1000 MHz a také se mluví o tom, že AMD využije hybridní chlazení, tedy kombinaci vzduchového a vodního. To vše ukazuje na to, že by karta měla nabídnout především co nejvyšší výkon, jemuž bude vše podřízeno. A dá se předpokládat, že tu bude ventilátor pro chlazení pamětí, napájecích obvodů a samotná GPU budou chlazena vodním blokem a radiátorem. Pro instalaci takovéto karty pak bude nejspíše potřeba jedna 120mm pozice pro skříňový ventilátor a to relativně blízko, aby k ní dosáhly hadičky.

Počkáme si tedy na případné oficiální vyjádření a představení produktu.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější grafické karty
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek