www.svethardware.cz
>
>
>
>

Oculus odhalil vylepšený VR headset: Crescent Bay

Oculus odhalil vylepšený VR headset: Crescent Bay
, , aktualita
Po dlouhých měsících, kdy z dílen firmy Oculus VR nepřišlo nic opravdu zajímavého, se objevil headset Crescent Bay. Nicméně stále nejde o prodejní verzi, ale o další prototyp, jenž má však představovat značný pokrok.reklama
Oculus VR, nyní působící pod společností Facebook, tedy stále ještě není připraven přinést na trh finální verzi svého VR headsetu, který by byl připraven pro běžného zákazníka. Zájemci však mají možnost si pořídit vývojářské verze, a to již delší dobu nabízený Oculus DK2, ovšem ten už nyní asi nikdo nebude chtít, protože se objevil zbrusu nový Oculus Rift s kódovým označením Crescent Bay. Nicméně zájemci budou mít nejspíše smůlu, protože tento prototyp byl prý ukázán jen jako demonstrace toho, že Oculus nezahálí. O jeho nabídce jako dalšího vývojářského kitu nepadlo ani slovo.

Zatím bohužel nejsou známy zcela konkrétní specifikace nového prototypu, ale ten očividně nabídne vestavěná sluchátka a dále pak 360stupňové sledování pohybů hlavy a především vyšší rozlišení displeje i jeho obnovovací frekvenci.

Znamená to tedy, že Crescent Bay už nemá pro obě oči displej s rozlišením 1920 x 1080 s obnovovací frekvencí 75 Hz jako Oculus Rift DK2, ale něco lepšího. Uvažovat můžeme o rozlišení 2560 x 1600 nebo snad i o lepším. CEO firmy Oculus, Brendan Iribe, k tomu řekl, že sice stále nejde o finální verzi, ale prý už k ní není moc daleko.

Schopnost sledovat pohyb hlavy v plném 360° rozsahu znamená, že uživatel se nyní bude moci točit kolem dokola a ne jen v omezeném úhlu, což přispěje k lepšímu hernímu zážitku a pomůže zabránit pocitu nepohody a svázanosti. Audio technologie je licencována od firmy RealSpace 3D a má posloužit k prostorovému vnímání zvuku s ohledem na směr pohledu.

Nový prototyp je prý i lehčí než dosavadní verze, jichž se už dodalo více jak 100.000 do více než 130 zemích světa. Oculus stále přijímá objednávky na verzi DK2, ovšem dle svých slov "sprintuje" do cíle, kde na nás čeká finální verze určená pro pulty obchodů.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek