www.svethardware.cz
>
>
>
>

Oculus představil ovladače i hry pro Rift

Oculus představil ovladače i hry pro Rift
, , aktualita
V prvních měsících nového roku by měl vstoupit na trh VR headset Oculus Rift, takže už je na čase, aby byly představeny také potřebné hardwarové doplňky, čili ovladače, a také příslušný software a hry. Na co se tedy můžeme těšit?reklama
Společnost Oculus v živém streamu před veletrhem E3 uvedla další podrobnosti o VR headsetu Oculus Rift a příslušné platformě. Potvrzen byl také již dříve zveřejněný termín, v němž má headset dorazit na trh a v prvním kvartálu příštího roku bychom mohli očekávat také doprovodné příslušenství a nezbytný software a hry. Nyní již také známe přesné specifikace samotného headsetu.

Finální verze určená pro prodej má být velmi podobná vývojové verzi Crescent Bay, přičemž hlavní vylepšení budou uvnitř, takže se budou týkat elektroniky. Oculus také slíbil, že konečná verze bude i lehčí, aby byla pohodlnější.

Důležitou součástí headsetu je také audio systém, takže budeme očekávat kvalitní sluchátka, která jsou v něm již integrována. Určitě je půjde ale také odpojit a využít vlastní sluchátka či rovnou headset, což bylo nyní potvrzeno. Uvidíme (či spíše uslyšíme) také, jak se Oculus popral s prostorovým audiem. Stejně tak bude možné mít pod headsetem brýle, pokud snad nebude stačit systém pro nastavení čoček.

Nejdůležitější součástí je ale displej, tedy přesněji řečeno displeje. Zde již nebude jeden displej rozdělený napůl, ale dva samostatné panely typu OLED. S kombinovaným rozlišením 2160 x 1200, čili každý má 1080 x 1200. Snímání pohybu je realizováno pomocí systému infračervených LED skrytých pod povrchem headsetu, takže je zřejmé, že tu bude nějaký externí snímač napojený na počítač.

Do této doby také nebylo jasné, jaké hlavní ovladače si Oculus vybere pro svou platformu. Nyní už bylo prozrazeno, že každý headset bude prodáván společně s jedním gamepadem, což je logická volba, a to z konzole Xbox One. Výrobce také ohlásil, že má ve vývoji vlastní ovladač speciálně pro novou třídu VR her.
Oculus Touch


Onen speciální ovladač je Oculus Touch vybavený analogovou páčkou pro palec, dvěma tlačítky a "analogovou spouští". Z LED osázených na celém ovladači můžeme také vytušit, že i jeho poloha a orientace bude snímána a využita. K dispozici bude Oculus Touch pro pravou i levou ruku, takže bude teoreticky možné vzít tímto způsobem do rukou třeba virtuální pušku a mířit s ní. Nezapomnělo se také na hmatovou odezvu. Hardware je to tedy zajímavý, ale bude záležet především na tom, jak jeho možností využijí vývojáři her a aplikací.

Software jsme si tedy nechali na konec. Oculus si pochopitelně uvědomuje, že bez něj by jeho sebelepší headset byl k ničemu, takže už dříve navázal spolupráci s herními studii, které pro něj vyvíjejí speciální verze her EVE: Valkyrie, Chronos a Edge of Nowhere. Speciální menu upravené pro Rift také nabídne přístup do sociálních sítí (logicky to bude především Facebook). Microsoft zase nabídne svou službu Xbox Game Streaming, ovšem nepůjde o hry upravené pro virtuální realitu, jak bychom očekávali. Namísto toho se nám v headsetu zobrazí velká virtuální 2D obrazovka, takže to bude v podstatě to samé jako při hraní na monitoru, ovšem s tím rozdílem, že kolem obrazovky nebude reálný svět, ale temnota.

Nezbývá tedy než se těšit.

Zdroj: Anandtech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik