www.svethardware.cz
>
>
>

Oculus přestal bránit hrám fungovat na jiných headsetech

Oculus přestal bránit hrám fungovat na jiných headsetech
, , aktualita
Původně software od Oculusu u některých her vždy kontroloval, zdali je k počítači skutečně připojen Oculus Rift, a nikoliv třeba HTC Vive. Pokud byl detekován jiný headset, hra se nespustila.reklama
U konzolí se přirozeně počítá s tím, že výrobci budou mít exkluzivní hry, aby přilákali hráče ke koupi právě jejich hardwaru. U počítačů nic takového neexistovalo, dokud se Oculus nerozhodl odříznout konkurenci od některých exkluzivních herních titulů.

To se ale změnilo s aktualizací na Oculus Runtime 1.5, kde byla kontrola odstraněna. To následně potvrdilo i zastoupení Oculusu. Jedná se o celkem zajímavé rozhodnutí, když Oculus ještě na E3 představoval další exkluzivní hry.

Je ale dobře, že Oculus naslouchá lidem, kterým se toto omezení pochopitelně nelíbilo. Stejně tak se nelíbilo ani zakladateli společnosti Oculus Palmerovi Luckeymu. Ten tvrdil, že odvětví her pro virtuální realitu je natolik mladé, že nemá smysl bránit kompatibilitě napříč různými headsety. Nyní se spíše potřebuje toto odvětví rozjet.

Na druhou stranu Oculus tvrdí, že pro dlouhodobý úspěch je důležité si chránit obsah. Naštěstí pro uživatele ochranu, která brání v hraní her na jiných headsetech, už zavést nehodlá. Stejně ale myslí na základní ochranu svého obsahu.

Zdroj: Engadget
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře