www.svethardware.cz
>
>
>
>

Oculus Rift CV1 potřebuje také 4 USB a 64bitové Windows

Oculus Rift CV1 potřebuje také 4 USB a 64bitové Windows
, , aktualita
V květnu letošního roku přišla společnost Oculus VR se seznamem hardwarových požadavků pro headset Oculus Rift CV1, které mimo jiné čítaly také dva porty USB 3.0. Tento počet se nyní zdvojnásobil a vyžadovány jsou také 64bitové Windows.reklama
Přesněji řečeno, pro Oculus Rift budeme potřebovat uvolnit celkem tři porty USB 3.0 plus další USB 2.0 a vedle toho doporučené hardwarové specifikace čítají kartu úrovně GeForce GTX 970, procesor Core i5-4590 a 8 GB operační paměti. Nicméně abychom si zahráli opravdu kvalitně, počítejme raději s ještě výkonnější grafickou kartou.

Můžeme se tedy ptát, na co bude potřeba takové množství USB portů. Headset Oculus Rift ve verzi DK2, která je už nějakou dobu k dispozici vývojářům i nadšencům, potřebuje pouze dva USB porty, a to jeden pro headset samotný a druhý pro kameru. Zatím není zcela jasné, na co ty dva ostatní budou, přičemž někteří říkají, že může jít o připojení dalších kamerového senzoru, dále tu máme audio, sledování pohybu a také se plánuje, že headset bude dodáván s herním ovladačem z konzole Xbox One. Jeden z USB portů by tedy mohl posloužit pro jeho bezdrátový adaptér.

Dále tu máme požadavek na operační systém, a to Windows 7 nebo novější, ovšem pouze v 64bitové verzi. Ale to je ostatně zřejmá věc, když požadavky čítají alespoň 8 GB paměti, které 32bitový systém zdaleka nedokáže využít. První běžně dostupný headset Oculus Rift očekáváme ke konci prvního kvartálu příštího roku.

Zdroj: KitGuru
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář