www.svethardware.cz
>
>
>
>

Oculus Rift od zítřka v předprodeji

Oculus Rift od zítřka v předprodeji
, , aktualita
Společnost Oculus VR oznámila, že od zítřejšího dne si budeme moci předobjednat nový VR headset Oculus Rift, který přijde v první volně prodejné verzi. Můžeme tedy očekávat, že se zítra dozvíme konečné specifikace a hlavně cenu.reklama
Oculus Rift bude v předprodeji od zítřejších 8 hodin ráno pacifického standardního času, čili od naší páté hodiny odpoledne. Výrobce ale ohlásil pouze to, takže informace o ceně a konečné dostupnosti se dozvíme právě až zítra odpoledne. Zatím víme jen to, že Oculus Rift má být k dispozici někdy v této první čtvrtině roku a že jeho cena nepůjde pod 300 USD. Spíše se můžeme obávat, že bude výrazně vyšší.

Zítra tedy nastane velká událost pro celý VR průmysl, který čeká především na dostupné headsety a pak se bude moci už více řešit obsah a případně potřebný výkon počítačového hardwaru. Zatím to vypadá, že dříve zmíněné požadavky na kartu o výkonu GTX 970 byly spíše podceněné a půjde skutečně o minimum. Nové generace grafických karet NVIDIA Pascal a AMD Polaris tak budou příznivci VR hraní o to více očekávány.

Firma Oculus VR tedy slíbila, že zítra se dozvíme vše, co potřebujeme vědět o Oculus Rift, abychom se mohli rozhodnout k předobjednání. Později ve středu odpoledne (18:00 PST), takže u nás již ve čtvrtek, budou účastníci konference zpovídat samotného zakladatele firmy, jímž je Palmer Luckey. Dozvíme se tak snad vše, co by nás mohlo zajímat a co nepokrylo oficiální představení headsetu. K tomu mají zákazníci mimochodem dostat dvě hry zdarma, a to Lucky's Tale od Playful a EVE: Valkyrie od CCP, přičemž hned po oficiálním představení headsetu máme očekávat "obrovské množství průkopnického obsahu", který bude pro něj určen.

Otázka je, kdy dorazí ovladače Oculus Touch. Poslední informace udávají, že to bude někdy v druhém čtvrtletí, neboť je třeba je vyšperkovat. Do té doby bude možné používat prostý ovladač pro Xbox. Uvidíme, co nového se dozvíme o konkurenčním HTC Vive, jenž přijde na trh pravděpodobně v dubnu.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek