www.svethardware.cz
>
>
>
>

Oculus získal Nimble: do virtuální reality se zapojí i ruce

Oculus získal Nimble: do virtuální reality se zapojí i ruce
, , aktualita
Společnost Oculus VR, která nyní tedy patří pod Facebook, akvizovala nový crowdfundingový startup Nimble VR. Od toho si můžeme slibovat, že do virtuální reality budeme moci zapojit i své ruce.reklama
Možnost zapojení rukou do virtuální reality je jeden z hlavních předpokladů toho, aby byl virtuální svět skutečně věrohodný. Jde tedy o to, aby náš virtuální avatar prováděl stejné pohyby rukou, jaké děláme ve skutečnosti, což může ve výsledku i znamenat možnost interakce s okolím. Mohli bychom tak ve 3D hrách lépe a věrněji mířit zbraní, otevírat dveře a manipulovat s různými předměty, což by celé hraní posunulo o úroveň výše.

Kampaň Nimble VR na Kickstarteru byla minulou středu zrušena, ačkoliv její úkol vybrat 62.500 dolarů byl dvojnásobně překročen. Nimble VR tvoří systém Nimble Sense, který pracuje ve 110° úhlu pohledu před uživatelem a slibuje rychlé snímání pohybu rukou s velmi nízkým zpožděním, které do 3D obrazu reprodukuje celou kostru obou rukou. Systém k tomu využívá malou trojúhelníkovou kameru o velikosti o něco větší než balíček žvýkaček, kterou můžeme namontovat přímo na headset Oculus Rift (viz fotografie), nebo ji nechat umístěnou třeba na stole.

Nimble VR založil v roce 2012 Kenrick Kin, Chris Twigg a Rob Wang, kteří k sobě následně přizvali dva další pracovníky. Nejde o žádné nezkušené nováčky, však jde o bývalé pracovníky z Industrial Light and Magic či Pixaru, kteří získali své doktoráty i na MIT či Berkeley.

Oculus VR však neakvizoval pouze Nimble VR, ale také 13th Lab. Tento tým pracoval na prostředí, v němž by byl možné rekonstruovat přesné 3D modely objektů z reálného světa. To by nám umožnilo ve 3D virtuální realitě navštívit známá turistická lákadla, jako třeba pyramidy, jejichž proporce by měly být naprosto správné.

Další posilou Oculus VR je Chris Bregler, expert na techniku snímání pohybu (motion capture), který pracoval na filmech jako Star Trek Into Darkness a The Lone Ranger. I tento pán má zkušenosti z firmy Industrial Light And Magic, ale pracoval i pro Disney, HP a v této době také vyučuje na univerzitě v New Yorku. Nicméně v Oculus VR povede "Vision Research Team".

Zde se tedy už naplno projevuje výhoda toho, že za Oculus VR stojí finančně silný Facebook, díky němuž si firma může dovolit skupovat jiné společnosti a najímat kvalitní a zkušené zaměstnance. My doufejme, že již brzy se objeví výsledky jejich práce v podobě finálního produktu.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře