www.svethardware.cz
>
>
>
>

OCZ ARC 100: nová rodina levných SSD

OCZ ARC 100: nová rodina levných SSD
, , aktualita
Společnost OCZ si na letošní léto připravila menší překvapení v podobě zbrusu nové rodiny desktopových a notebookových SSD. Jeho nové modely ARC 100 mají nabídnout nízkou cenu a slušné výkony.reklama
Společnost OCZ Technology začala být po přestupu pod křídla Toshiby velmi aktivní a není divu, když se jí otevřel přístup k pamětem NAND Flash, s čímž měla v posledních letech problémy. Za poslední čtvrtletí tak představila řadu novinek, mezi něž nyní patří i nová rodina klasických SSD v podobě 2,5" zařízení s rozhraním SATA 6 Gbps.

OCZ jimi chce oslovit širokou veřejnost a nabídnout jí levná SSD s rozumnou cenou. ARC 100 staví na již osvědčeném kontroleru Barefoot 3 M10 a využívají asynchronní 19nm paměti NAND Flash od Toshiby. Co se týče výkonu, slibují při sekvenčních operacích propustnost až 490 MB/s, což se pochopitelně týká čtení, a při náhodném zápisu 4kB bloků dat dosahuje výkonu 80.000 IOPS. Výrobce vybral tedy to nejlepší, co nám ARC 100 nabízí. Pokud chcete vědět podrobnosti, můžete pokračovat na produktové stránky (viz zdroj).

Výrobce se také ve zprávě zmínil o výdrži a udává, že po dobu tříleté záruční lhůty můžeme na ARC 100 zapsat 20 GB dat denně, což činí kolem 22 TB zapsaných dat. Ve zprávě ale není uvedeno, k jakému modelu se to vztahuje, neboť k dispozici budou 120GB, 240GB a 480GB kapacity. Všechny jsou již k dispozici na trhu za cca 2000 Kč, 3200 Kč a 6200 Kč s DPH.

Zdroj: TZ OCZ Technology

OCZ ARC 100 120GB, ARC100-25SAT3-120G
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

OCZ ARC 100 240GB, ARC100-25SAT3-240G
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

OCZ ARC 100 480GB, ARC100-25SAT3-480G
lze pořídit v  e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek