www.svethardware.cz
>
>
>
>

OCZ odhalí Trion, SSD s paměťmi TLC

OCZ odhalí Trion, SSD s paměťmi TLC
, , aktualita
Společnost OCZ Storage Solutions oznámila, že brzy uvede na trh zbrusu novou sérii SSD Trion 100, která je založena na pamětech typu TLC a slibuje přívětivé ceny. Vedle toho bude představen i nový Z-Drive 6300 s podporou NVMe.reklama
OCZ se tedy chystá nabídnout SSD s paměťmi, které dokáží uložit do jedné buňky tři bity. I díky tomu by mělá být vysledná SSD levná, což OCZ ostatně potvrdilo tím, že je zařadilo do tzv. value segmentu. V něm jsou také již známé OCZ ARC 100, které ale využívají klasické Multi-Level Cell (MLC) paměti Toshiba A19, takže nové Triony by mohly být ještě levnější.

OCZ Trion budou postaveny na pamětech s označením A19 TLC, takže by také mělo jít o 19nm čipy. Dále využije SSD kontroler Alishan, který má rovněž původ ve firmě Toshiba. Co se týče výkonu, OCZ prozradilo zatím jen dva údaje. Jeden mluví o datové propustnosti až 550 MB/s, což se pravděpodobně týká sekvenčního čtení a pak o 91.000 IOPS při náhodném čtení (4K). Na podrobnější informace si budeme muset počkat, a to do Computexu, na němž budou Triony představeny.

Pak tu máme ještě zmíněný Z-Drive 6300 NVMe, který bude na rozdíl od Trionů určen pro náročné zákazníky a především podniky. Nabídne přenosové rychlosti blížící se 3 GB/s a 700.000 IOPS a kapacitu až 6,4 TB, takže je zřejmé, že toto má daleko k SSD pro běžné spotřebitele.

Zdroj: TZ OCZ
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek