www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

OCZ přechází k Toshibě a představuje Vertex 460

OCZ přechází k Toshibě a představuje Vertex 460
, , aktualita
Jak už jistě víte, společnost OCZ Technology se před zánikem zachránila díky Toshibě, která souhlasila s odkoupením jejích aktiv. Firma ale nepřestala pracovat na svých produktech a nově představuje Vertex 460.reklama
Společnost OCZ Technology se dříve potýkala s nedostatečnými dodávkami paměti NAND Flash, klesajícími prodeji a celkově nedostatkem hotovosti, což ji nakonec položilo a hrozil jí zánik. Před ním ji zachránila firma Toshiba, která odkoupí její část produkující SSD, s čímž nakonec souhlasil soud v Delaware. OCZ však ještě dále hledá zájemce o svou divizi PC Power & Cooling, která vznikla dříve zakoupením stejnojmenné firmy vyrábějící počítačové zdroje.

Schválená akvizice má být dokončena již příští týden a OCZ tak díky svým potížím paradoxně vyřeší jeden svůj palčivý problém, a sice přístup k pamětem NAND Flash. Toshiba je jedním z velkých výrobců těchto pamětí a samotné OCZ už delší dobu vyrábí vlastní kontrolery a samozřejmě vytváří i příslušný firmware pro ně.

Ve své nejnovější tiskové zprávě nám chce OCZ představit svůj nový Vector 150 s 19nm MLC NAND Flash paměťmiToshiba nebo 256bitovým AES šifrováním, ovšem o něm jsme již informovali. Je tu však i jiná novinka, ato Vertex 460, čili pokračovat dlouhé a známé řady spotřebitelských modelů.

Ten je přímým nástupcem modelu Vertex 450 a založen je na stejném kontroleru Barefoot 3 M10, ovšem využije stejné paměti jako Vector 150. Vypadá to tedy, že firma OCZ vytvořila nový Vertex 460 jen proto, že dostala přístup k těmto pamětem a chtěla nové modely nějak odlišit. Výkon Vertex 450 a Vertex 460 je pak dle specifikací velmi podobný.

Dle dostupných informací nabídne dle očekávání nejvyšší výkon verze s nejvyšší kapacitou 480 GB, přičemž 240GB verze nebude moc zaostávat na rozdíl od 120GB modelu, který má výrazně pomalejší zápis a také dlouhodobý náhodný zápis 4K. K naměření techto hodnot výrobce využil testy ATTO (sekvenční operace), Crystal Disk Mark a Iometer 2010 (náhodné čtení/zápis).

Co se týče výdrže, pak SSD mají vydržet zapisovat 20 GB denně po dobu tří let, hodnota MTBF je 2 miliony hodin a za zmínku stojí také podpora 256bit AES šifrování a tříletá záruka.

Nakonec se můžeme podívat na nové firemní logo.

Zdroj: TZ OCZ Technology
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek