www.svethardware.cz
>
>
>
>

OCZ RevoDrive 350: PCIe SSD pro výkonné sestavy

OCZ RevoDrive 350: PCIe SSD pro výkonné sestavy
, , aktualita
OCZ Technology, která nyní již působí pod křídly Toshiby, si připravila nové SSD RevoDrive 350. To přichází v podobě karty pro rozhraní PCI Express a určeno je herním sestavám či pracovním stanicím.reklama
Jinými slovy, nový OCZ RevoDrive 350 by měl být velmi rychlý, a to zhruba trojnásobně v porovnání s SSD pro rozhraní PCI Express. Založen je pochopitelně na pamětech Toshiba, a to 19nm NAND Flash, které jsou napojeny na čtveřici kontrolerů LSI SandForce SF-2282. Rozhraní PCI Express 2.0 pak využívá celkem osm linek.

Ty by měly stačit na dosažení maximální propustnosti 1,8 GB/s, přičemž při zapisování malých 4kB bloků dat je to 140 000 IOPS, čili operací za sekundu. V porovnání s klasickými 2,5" SSD to je tedy velmi rychlé řešení, jež staví také na firemní Virtualized Controller Architecture (VCA) 2.0, která spojuje všechny čtyři kontrolery do jednoho virtuálního disku a umožní využívat S.M.A.R.T. příkaz TRIM a také funkci bezpečného, čili nenávratného mazáni dat. Problém samozřejmě není ani s využitím RevoDrive 350 jako systémového disku, z nějž bude počítač bootovat. Vedle OS Windows jsou podporovány také linuxové systémy.

RevoDrive 350 krytý hliníkovým blokem pro pasivní chlazení a k dispozici bude s kapacitami 240 GB, 480 GB a 960 GB a tříletou zárukou. To je zatím vše, co o něm výrobce prozradil.

Zdroj: TZ OCZ Storage Solutions
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake Asus ohlásil první desku s Intel Apollo Lake
Společnost Intel nedávno vypustila do světa procesory generace Apollo Lake, čili nová slabá Pentia a Celerony navazující na Braswell. Nyní přichází Asus, který jeden z nich využívá na své nové základní desce.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek