www.svethardware.cz
>
>
>
>

OCZ Trion 150 jsou na světě, co nabízí?

OCZ Trion 150 jsou na světě, co nabízí?
, , aktualita
Společnost OCZ Storage Solutions si připravila nástupce pro své dosud nejlevnější modely SSD, čili Trion 100. Nová série dostala označení Trion 150 a využívá nové 15nm paměti firmy Toshiba.reklama
Minulý rok testované OCZ Trion 100 využívají jako první modely této firmy paměti Toshiba s buňkami TLC, a to A19 TLC vyráběné 19nm technologií. OCZ Trion 150 jdou ještě dále, neboť Toshiba už má připraveny 15nm verze pamětí TLC. Je zřejmé, že takové paměti nebudou mít dlouhou výdrž, však už staré Trion 100 měly hodnotu TBW (Total Bytes Written) 30 TB na 120 GB kapacity. To znamená, že 120GB SSD můžeme dle specifikací přepsat maximálně 256krát. Naprosto stejné hodnoty TBW ale platí i pro Trion 150, ale otázka je reálná životnost nových pamětí, i když můžeme očekávat, že to bude více než 30 TB na 120 GB. Jde prostě o to, že paměťové buňky tvořené 15nm technologií jsou velice malé, a pak je složité měřit celkem osm úrovní jejich náboje, aby mohly být z každé přečteny tři bity.

Paměti typu TLC vyráběné 15nm technologií budou jistě levné, takže výsledná SSD Trion 150 by mohla být s příznivější cenou než staré verze. Ale to ukáže až čas, neboť zatím jsou Trion 150 dostupné jen v málo obchodech, takže jejich cena se zatím pohybuje výš než v případě Trion 100.

A co výkon? Starší SSD Trion 100 dosahují rychlosti sekvenčního čtení a zápisu až 550 a 530 MB/s, což tedy platí pro 480 a 960GB verze. Hodnoty IOPS jsou pro náhodné čtení a zápis (4k) až 90.000 a 64.000 v případě 960GB verze a pak se propadají na 79.000 a 25.000 u 120GB verze. Trion 150 také přichází s kapacitami 120, 240, 480 a 960 GB a dle specifikací jsou ve všech případech sekvenční operace i IOPS stejně rychlé.

Máme tu tedy nová SSD s novými paměťmi, jež ale mají mít stejnou výdrž, výkon a velice podobnou cenu. OCZ se také chlubí svou již dobře známou zárukou ShieldPlus Warranty, která umožní vyměnit případně vadné SSD přímo u výrobce, který se zavazuje, že obratem pošle nový kus. Co se týče ostatních specifikací, rozměry jsou jako u jiných 2,5" zařízení se 7mm výškou, hmotnost se pohybuje kolem 48 gramů, hodnota MTBF je 1,5 milionu hodin, spotřeba 830 mW v klidu a 4,8 W při práci. I ta je tedy nachlup stejná jako u předchozí generace.

Zdroj: TZ OCZ
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek