www.svethardware.cz
>
>
>

ODiN Aurora: projekční touchpad z Kickstarteru

ODiN Aurora: projekční touchpad z Kickstarteru
, , aktualita
Nová kampaň odstartovaná na serveru Kickstarter se týká "světově první projekční myši". On je to tedy spíše touchpad tvořený laserovými paprsky na téměř jakémkoliv rovném povrchu. Tvůrci také argumentují syndromem karpálního tunelu.reklama
A zrovna dobré účinky na naše zápěstí mají být hlavní výhodou projekčního touchpadu ODiN Aurora, na který jeho tvůrci nyní na Kickstarteru (viz zdroj) vybírají potřebné finance. Respektive je již vybrali, protože ačkoliv na financování projektu zbývá ještě 49 dní, vybráno bylo již 60 tisíc dolarů, přičemž požadovaná částka byla 50 tisíc.

Co se týče karpálního tunelu, pak tvůrci mluví o tom, že při držení normální myši může být zápěstí ohnuto (nejčastěji nahoru) a v nepřirozené poloze může být také palec, a to především u menších myší. Záleží ale samozřejmě na tom, jak jsme zvyklí myš držet a zda používáme třeba gelovou podložku pod zápěstí. V případě Aurory je ale dotyková plocha přímo na stole, takže zápěstí se nemusí tak zvedat, ovšem na druhou stranu je jasné, že co do funkčnosti se myš a touchpad nebo i tento virtuální touchpad nemohou rovnat.

ODiN Aurora je tedy malá projekční jednotka, která laserem promítá virtuální touchpad o rozměrech 8 x 8 cm, jehož součástí jsou také dvě tlačítka. Můžeme využívat i různá gesta pro rolování stránkami, funkce zpět a vpřed, zoomování nebo přetažení objektu (drag and drop). Samotná základní jednotka, která zajišťuje projekci touchpadu i snímání pohybu, má rozměry 40 x 51 mm (třetí rozměr uveden nebyl), takže je rozhodně skladnější než normální myš. Připojuje se přes klasické rozhraní USB a prozatím může tvořit touchpad jen v jedné barvě, červené.

Ti, kteří se rozhodli projekt podpořit svými 49 dolary, dostanou jeden ODiN Aurora, a to již v červnu. Za 440 USD pak můžeme získat deset kusů.

Zdroj: Kickstarter
Nejpopulárnější myši
reklama
Nejnovější články
Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth Číňané tvrdí, že mají kvantový radar proti technologii stealth
Čínská armáda uvedla, že vynalezla kvantový radar, proti němuž by byla technologie stealth, do níž americká armáda investovala stovky miliard dolarů, naprosto bezradná. Číňané by tak výrazně ovlivnili poměr sil.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
O koupi Twitteru má zájem i Disney O koupi Twitteru má zájem i Disney
Samotná společnost Disney dle serveru TechCrunch nyní má vyjednávat s bankami, aby zjistila, zda si může dovolit akvizovat Twitter, jehož hodnota na burze nedávno prudce vzrostla. Co by z toho takový Disney ale mohl mít?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3 Xbox One S v edici Audi R8: autokonzole pro Forza Horizon 3
Herním světem v těchto dnech hýbe nová závodní hra Forza Horizon 3, kterou vydává Microsoft, a tak není ani divu, že se objevila speciální edice konzole Xbox One S. Ta je laděna do tvarů automobilu Audi R8, ovšem koupit si ji nemůžeme.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné EIZO CG2730 a CS2730: 27" dvojka pro náročné
Společnost EIZO si připravila dva nové monitory z řady ColorEdge, které umožňují hardwarovou kalibraci obrazu a jsou určeny pro zpracování fotografií, videa a vůbec práci s grafikou. Co všechno nám nabídnou?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD Samsung Polaris: nové kontrolery zajistí vyšší kapacitu SSD
Samsung na Global SSD Summit v Koreji vedle nových modelů SSD 960 PRO a EVO odhalil také nové kontrolery, které mají změnit možnosti modelů SSD pro formát M.2. Jde o kontrolery Polaris, jež přicházejí s designem PoP (Package on Package).
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář