www.svethardware.cz
>
>
>

Omalovánky v rozšířené realitě

Omalovánky v rozšířené realitě
, , aktualita
Disney Research, která je tvořena mezinárodní sítí výzkumných laboratoří a jejímž úkolem jsou vědecké a technologické inovace společnosti Walt Disney, nedávno představila svůj nový projekt.reklama
Tento projekt potěší, jak už je z názvu společnosti patrné, především mladší ročníky. Jedná se o omalovánky v rozšířené realitě. Aplikace ukazuje 3D postavičky, které se dají vybarvovat.

Nejedná se o jedinou technologii svého druhu, existuje například verze, která v 3D svět promění dětskou obrázkovou knížku.

Vše funguje tak, že zatímco děti obrázek vymalovávají, můžou ho vidět prostorově, protože aplikace převede postavu na 3D model i s vybarvenou texturou. Je k tomu potřeba pouze snímací zařízení a samozřejmě také knížka omalovánek. A pak už můžou obrázky ožít.


Detaily technologie Disney Research můžete zhlédnout ve videu výše. Bylo provedeno testování, kde se zjišťovalo, jak dobře zvládne technologie postavy prostorově vykreslit. 3D modely mohou být natáčeny z různých pohledů a také se zvládnou pohybovat - například slon ve videu se hýbe podle polohy papíru.

Aplikace ještě není úplná a je stále ve fázi vývoje. Nejsou známy plány ohledně uvedení této "omalovánkové aplikace" nebo zdali je součástí nějakého většího projektu.

Třeba příště půjde obrazovka pryč a 3D obrázky budou promítány přímo na stůl.

Zdroj: slashgear.com

Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek