www.svethardware.cz
>
>
>
>

Onda M2: bezhlučné čínské mini PC se 128GB SSD za 200 dolarů

Onda M2: bezhlučné čínské mini PC se 128GB SSD za 200 dolarů
, , aktualita
Čínská značka Onda přinesla na trh tenounký nettop, který je vybaven procesorem Celeron a vedle něj má také slušných 128 GB na SSD. Přijde nás na 200 amerických dolarů a objednat si jej můžeme s poštovným zdarma.reklama
Onda M2 se tedy přímo u nás prodávat asi nebude, ale stejně jako mnoho dalšího hardwaru a elektroniky si můžeme tento počítat objednat přímo z Číny. Nebude nás to stát ani korunu navíc, pouze musíme počítat s delší dodací lhůtou. Za 200 dolarů tedy jde o celkem zajímavou nabídku.

Počítač je založen na procesoru Intel Celeron J1900 (ve specifikacích je chybně uvedeno Pentium). Jde o 4jádrový procesor generace Bay Trail-D pracující na 2 až 2,41 GHz se 2 MB L2 cache a čtyřshaderovou grafikou Intel HD Graphics. Spotřeba tohoto procesoru je 10 W a o chlazení se postará pouze hliníková schránka tohoto procesoru. Není tedy třeba žádný aktivní chladič, a tak můžeme očekávat, že provoz bude naprosto bezhlučný.

Ve výbavě počítače dále jsou 4 GB operační paměti DDR3 a slušné 128GB SSD. Vepředu pak máme vedle vypínače a kontrolky dva porty USB 2.0, vzadu jeden USB 2.0 a jeden USB 3.0, D-Sub i digitální HDMI, napájecí konektor, ethernetový RJ-45, audio výstup a výstup pro externí Wi-Fi anténu.

Jde tedy o slušně vybavené mini PC za dobrou cenu s rozměry 140 x 140 x 30 mm. Vadou na kráse je ale to, že případnou reklamaci budeme uplatňovat podstatně obtížněji než v našich obchodech.

Zdroj: Gearbest
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi Vesmírná sonda Rosetta ukončila svou misi
Vesmírná sonda patřící Evropské kosmické agentuře včera po poledni slavnostně ukončila svou dlouhou pouť vesmírem. V závěru své dvanáctileté mise sonda dopadla na kometu, ze které sbírala data.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková
Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům Kostní implantáty vyrobené 3D tiskem pomohou lékařům
Tým amerických vědců z Northwestern University vyvíjí flexibilní kostní implantáty, které jsou vyráběny pomocí technologie 3D tisku. Tyto implantáty mohou pomoci například i v rozvojových zemích.
Včera,  aktualita, Kateřina Hoferková
Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech Chystá se nový Ethernet: 5 Gb/s na stávajících kabelech
Ve spotřebitelském sektoru jsme už mnoho let odkázáni na 1Gb/s Ethernet, což se má brzy změnit. Můžeme se těšit až na propustnost 5 Gb/s, přičemž té bude možné dosáhnout na stávajících kabelových rozvodech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  7 komentářů
K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů K čemu vůbec jsou karty Founders Edition? Prý k řešení problémů
NVIDIA s představením generace Pascal odstartovala také kontroverzní program, když začala vydávat na trh karty série Founders Edition. Ty mnoho výrobců vidí jako snahu slíznout smetanu, ale tak to prý není.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC ADATA SX8000: první běžné SSD s Intel 3D MLC
Dle Samsungu už mají brzy získat převahu SSD vybavená pro rozhraní PCI Express a protokol NVMe. Nástup nových ADATA SX8000 to jen dokazuje a jde prý také o první spotřebitelské modely vybavené 256Gbit paměťmi Intel / Micron 3D MLC.
Včera,  aktualita, Jan Vítek