www.svethardware.cz
>
>
>
>

OneClip aneb schránka v cloudu

OneClip aneb schránka v cloudu
, , aktualita
Microsoft představil aplikaci OneClip – schránku v cloudu, kterou můžete používat napříč zařízeními. Takže například něco zkopírujete na mobilu a za malou chvilku můžete obsah schránky použít třeba na tabletu, nebo na počítači.reklama
OneClip je multiplatformní aplikace, která funguje ve Windows, Windows Phone, Androidu a iOSu. Jde o univerzální schránku propojující přes cloud všechna zařízení daného uživatele. Provádí téměř okamžitou synchronizaci. OneClip po instalaci sbírá vše, co uživatel zkopíruje do schránky (obrázky, text, screenshoty, odkazy apod.).


Microsoft OneClip


Nasbíraná data lze organizovat podle typu (resp. aplikace, která je pořídila), času, data, zařízení a tak dále. Uživatelské rozhraní je prý přehledné, elegantní a snadno použitelné. Sdílený obsah je možné uchovávat, promazávat i využívat na všech zařízeních. Jednotlivá zařízení se ke schránce přihlašují pomocí unikátního kódu, který je vygenerován při prvním startu aplikace. Prakticky tak můžete synchronizovat schránky mezi svým desktopem, notebookem, tabletem a mobilním telefonem.

Redaktoři webu Neowin aplikaci vyzkoušeli a hodnotí ji jako přiměřeně jednoduchou na používání, přehlednou, velmi rychle pracující a překvapivě užitečnou. OneClip navíc můžete nastavit tak, aby ignoroval některé aplikace (typicky jde třeba o aplikace pro správu hesel) a nesdílel z nich obsah schránky do cloudu, tudíž ho nemusí posílat po síti, což by vedlo k nebezpečí nechtěného zachycení informace třeba nenechavým hackerem.

Zatím se neví, kdy Microsoft OneClip zpřístupní koncovým uživatelům. Aplikace je zatím v betaverzi a byla poskytnuta jen vybraným uživatelům (pouze?) z řad počítačových novinářů. Samozřejmě je otevřenou otázkou cena. Nebo si myslíte, že by tahle utilitka mohla nakonec být dostupná zadarmo? Zajímavé je na tom to, že aplikaci s podobnou užitečnou funkčností až dosud nikoho nenapadlo vytvořit. Přitom je celý princip vlastně úplně jednoduchý.


Mobile first, cloud first.


Kolem aplikace se navíc odehrál zajímavý humbuk. Poté, co její betaverze unikla do nepovolaných rukou, Microsoft nakonec přistoupil k razantnímu kroku. A sice „odstřihl“ službu v pozadí v cloudu. Takže funkčnost byla rázem ta tam a propojení zařízení bylo rázem fuč. A nepovolaní uživatelé mají smůlu.

Z jiné strany – také si občas myslíte, že už vás kolem počítačů nemůže nic nového překvapit a pak se objeví takové šikovné „udělátko“ a vy si zpětně říkáte, že je to celé průzračně jasné a jak byla taková věc už dlouho potřebná? A proč trvalo tak dlouho, než příslušná inovace konečně spatřila světlo světa?

Tak si tak říkám, co mě asi podobně překvapí příště?

Zdroj: Neowin, Windows Central
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky USB-IF oznamuje USB Audio, náhradu za jacky
USB Implementers Forum oznamuje nový standard pro využití moderního konektoru USB Type-C. Jedná se o USB Audio Device Class 3.0, který má posloužit jako hlavní řešení pro připojení rozličných zařízení.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  3 komentáře
Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu Samsung o budoucnosti SSD: NVMe pošle HDD k ledu
Společnost Samsung nedávno představila své nové produkty, ale při té příležitosti se také rozpovídala o své vizi budoucnosti SSD. Jak mají tedy tato úložná zařízení postupně nahrazovat pevné disky a co jim k tomu pomůže?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře