www.svethardware.cz
>
>
>
>

OneDrive: 15 GB navíc za automatický upload fotek z telefonu

OneDrive: 15 GB navíc za automatický upload fotek z telefonu
, , aktualita
Microsoft se rozhodl zareagovat na aktualizaci iOS na verzi 8, u které měla spousta uživatelů problém s volným místem. Pokud si do konce září aktivujete automatický upload fotek z libovolného telefonu, získáte 15 GB zdarma.reklama
Je velmi pravděpodobné, že jste zaregistrovali událost ze 17. září, což bylo datum, kdy byla k dispozici nová verze mobilního systému iOS společnosti Apple, konkrétně verze 8. Dobrou zprávou pro všechny je, že ať již máte iPhone, nebo třeba telefon s Windows Phone či Androidem, máte možnost do konce září získat 15 GB navíc v úložišti OneDrive. Stačí si aktivovat automatický upload fotografií.

V praxi to znamená, že pokud se ke službě zaregistrujete nyní poprvé, získáte celkem 30 GB volného prostoru na tomto cloudovém úložišti Microsoftu, a to zcela zdarma. To je poměrně slušná nabídka, pokud vezmeme v úvahu konkurenci. Pokud již toto úložiště využíváte, nemusíte mít strach, nabídka se vztahuje i na současné uživatele, a to dokonce i v případě, že máte automatický upload již aktivní.

Drobnou nevýhodou je, že těchto 15 GB navíc bude dedikováno pouze fotografiím, které budou tímto způsobem na úložiště automaticky nahrávány. Na druhou stranu tím získáme bezplatnou zálohu fotografií, což přijde vhod, pokud plánujeme koupi nového přístroje, nebo nám na telefonu dochází místo.

Právě volné místo na telefonu byl paradoxně jeden z hlavních důvodu, který se Microsoft pokusil využít ve svůj prospěch. Je celkem očividné, že tato strategie byla cílená převážně na majitele zařízení Apple, kde bylo kvůli aktualizaci na novou verzi systému často nutné uvolnit až okolo 7 GB volného místa, což u zařízení s 16 GB paměti nemuselo být zrovna jednoduché.

Pro zajímavost - společnost Microsoft nedávno provedla celkem viditelný redesign své titulní strany služby OneDrive, což by mohlo mimo jiné znamenat snahu tuto službu v budoucnu více propagovat a s největší pravděpodobností také více rozvíjet.

Poskytovatelé cloudových úložišť se nyní snaží celkem aktivně a viditelně předhánět v tom, co uživatelům nabídnou zdarma a případně co nabídnou navíc a za jakých podmínek. To v důsledku může znamenat pro nás - koncové uživatele - pouze výhody.

Zdroj: HardwareZone
Nejpopulárnější pevné disky
reklama
Nejnovější články
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek
Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony Google otevřel vývojářům VR platformu Daydream, ale zatím chybí smartphony
Tento týden došlo k vydání VR SDK 1.0 pro platformu virtuální reality Google Daydream. Vývoj aplikací tak může naplno začít ještě předtím, než se na trhu objeví více než jeden podporovaný smartphone.
23.9.2016,  aktualita, Jáchym Šlik