www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

OneDrive: limit velikosti souboru 2 GB bude brzy pryč

OneDrive: limit velikosti souboru 2 GB bude brzy pryč
, , aktualita
Pokud využíváte cloudové úložiště OneDrive, mohli jste možná zaznamenat, že je již možné nahrát větší soubory, než 2 GB. Microsoft zřejmě v tichosti odstraňuje tento limit na blíže nespecifikované maximum.reklama
Ještě donedávna nebylo na cloudové úložiště OneDrive společnosti Microsoft možné nahrát soubor o větší velikosti, než 2 GB. Limity velikosti souborů jsou u poskytovatelů cloudových úložišť sice poměrně běžnou praxí, na druhou stranu je momentálně trendem limity spíše odstraňovat.

Touto cestou se tedy vydal zřejmě i Microsoft. Tato změna byla s největší pravděpodobností poprvé zaznamenána uživatelem megaman821 na serveru Reddit, což následně potvrdila četná skupina uživatelů v komentářích na tento příspěvek.

V mezičase se také podařilo získat vyjádření Microsoftu, ze kterého vyplynulo, že skutečně započal proces navyšování původního limitu velikosti souboru. Tato změna se prý zatím týká jenom menší skupiny uživatelů, ale během nějaké doby má dojít k této změně u všech uživatelů služby.

Jiný zdroj pocházející ze společnosti Microsoft hovoří o tom, že odstranění limitu velikosti souboru bylo plánováno již delší dobu. Je tedy otázkou, zda se jedná skutečně o odstranění, nebo pouze o údajné navýšení limitu velikosti souboru. Microsoft ovšem dodává, že v dohledné době o této změně uvolní více informací.

Tak či tak, bylo zřejmě načase, jelikož například konkurenční Dropbox má aktuálně tento limit nastavený na 10 GB, přičemž Google Drive má maximálni velikost souboru 5 TB (5 000 GB). V praxi asi není až tak důležité, na jakou hodnotu Microsoft nakonec tento limit navýší, jelikož pro většinu uživatelů to bude znamenat fakticky odstranění tohoto limitu, pokud budeme vycházet z předpokladu, že není úplně běžné nahrávat do internetového úložiště soubory v jednotkách GB.

Zdroj: The Next Web
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek