www.svethardware.cz
>
>
>
>

OneNote dostává nové funkce

OneNote dostává nové funkce
, , aktualita
Microsoft přidává do všech verzí OneNote podporu OCR. Verze pro iPad pak přináší možnost psaní poznámek rukou a kreslení, kterou mají verze pro Windows a Android již delší dobu. OneNote navíc můžete již skoro rok zdarma stahovat z webu Microsoftu.reklama
Funkce OCR (Optical Character Recognition – optické rozpoznávání znaků) umožňuje rozpoznat tištěný text na obrázcích, které přidáte do svých poznámek ve OneNote a při pozdějším vyhledávání se pak ve výsledcích zobrazí také odkaz na příslušný obrázek.

Samotné OCR pracuje tak, že prakticky vzápětí – do několika minut – po přidání obrázku do OneNote dojde k jeho automatickému zpracování (probíhá na pozadí) a přidání výsledků do vyhledávací databáze. Již dříve vložené obrázky tato funkce bohužel zatím nezpracovává, ale Microsoft slibuje, že se to v budoucnu změní.

Podporována je obvyklá angličtina a několik dalších jazyků. O češtině se zpráva od Microsoftu nezmiňuje, nicméně je v ní přislíbena podpora dalších jazyků v budoucnosti. Takže nám nezbývá než doufat. Nová funkce OCR se týká všech verzí OneNote včetně OneNote Online.


Logo OneNote


Novou funkci navíc dostává OneNote pro iPad. Jde o možnost pořizovat v něm poznámky rukou (či spíše stylusem), podtrhávat, kreslit a podobně. Tyto funkce verze pro Windows, klasická i pro moderní rozhraní, a verze pro Android již obsahují.

Uživatelé iPadů po takové možnosti už dlouho intenzivně volali, takže se konečně dočkali. Bohužel údajně s ohledem na možnosti iPadu není její implementace tak komplexní jako ve verzi pro Windows. Alespoň to tvrdí Paul Thurrott.

Před krátkým časem dokonce Microsoft odstranil některá omezení dosud svazující uživatele bezplatné verze OneNote. Ta byla uvolněna loni v březnu, takže je k dispozici již téměř rok. Bezplatná verze nově podporuje prohlížení historie stránek a nahrávání jak audiozáznamu, tak videozáznamu.

Ono loňské uvolnění OneNote zdarma mohlo být zřejmě způsobeno dvěma faktory. První - Microsoft mohl takhle chtít přitáhnout nové zákazníky k placeným Office. Druhé – OneNote musel čelit silné konkurenci velice kvalitní a populární aplikace Evernote, jejíž základní verze byla již dlouho k dispozici rovněž zdarma. A samozřejmě mohou být správné oba důvody současně.

Líbí se vám OneNote? Minimálně za vyzkoušení určitě stojí. Pokud ho chcete začít používat, stahujte (zdarma) tady. K dispozici je 64bitová i 32bitová verze s tím, že Microsoft doporučuje instalovat spíše tu druhou.

Zdroj: Microsoft (1, 2)
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat? Šestá Civilizace se blíží, co budeme potřebovat?
Už za necelý měsíc si budeme moci zahrát šestý díl hry Civilization Sida Meiera. Vývojářské studio Firaxis společně s 2K Games nyní oznamuje, jaké jsou minimální a doporučené specifikace pro PC. Stačit bude i slabší sestava.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti NVIDIA chystá 75W GeForce GTX 1050 a 1050 Ti
Už dříve se objevily informace o chystané kartě NVIDIA GeForce GTX 1050, přičemž dnes už se můžeme podívat na očekávané specifikace také lepší verze s označením GTX 1050 Ti. Co nám tyto modely s TDP pod 75 W nabídnou?
Dnes,  aktualita, Jan Vítek