www.svethardware.cz
>
>
>

Open Benchtable: pracovní PC stolek od Streacom

Open Benchtable: pracovní PC stolek od Streacom
, , aktualita
Společnost Streacom se spojila s HWBOT a OverClocking-TV a realizovala jejich projekt Open Benchtable, který je určen především pro testovací sestavy. Můžete si tak složit počítač, k jehož komponentám budete mít snadný přístup.reklama
Open Benchtable Project probíhá s využitím výrobních kapacit společnosti Streacom, která využila původní myšlenky lidí z OverClocking-TV a HWBOT, a má tedy jít o projekt pro celou komunitu overclockerů. Těm jde přitom nejen o funkčnost, ale také o celkovou kvalitu a estetiku výsledného produktu, jenž bude vyráběn z tlustého hliníku. Na světě už jsou první prototypy stolku, který vyrábí přímo Streacom a objeví se po celém světě (i v Evropě) na Special HWBOT World Tour Edition.

Stolek má velice jednoduchý design. Jde prostě o velký plát hliníku, pod nějž se zavěsí zdroj a disky či SSD a nahoře zbyde míto pro základní desku umístěnou na vysokých distančních sloupcích. Všimnout si můžete také dvou vysokých tyček, které poslouží jako opora pro karty. Nápad pro výrobu takového stolku padl na Computexu 2015, kde si overclockeři posteskli, že takové jednoduché a odolné zařízení postrádají. Pochopitelně bude možné stolek složit, k čemuž postačí odšroubovat jeho nohy, pro které je připraveno místo přímo v hlavní desce, takže ve složeném stavu může být zcela plochý a zabrat na tloušťku jen 8 mm. A aby nožky ze stolku nevypadly, můžeme je v něm společně se sloupky upevnit pomocí tenkých přišroubovaných fólií.

Special HWBOT World Tour Edition poslouží pro pořádné otestování prototypů, které se pak mají s případnými úpravami dostat na trh pod označením Streacom BC1. Hlavní deska má rozměry 360 x 270 x 8 mm a je vyrobena z jednoho kusu hliníku a celek váží nějakých 2,5 kg. Samozřejmě se počítá s tím, že na stolku budou provozovány i sestavy s komponentami chlazenými hluboko pod bod mrazu, k čemuž se obvykle používá tekutý dusík. Musí jít tedy o pevnou platformu, která unese dusíkem chlazený procesor a třeba až čtyři grafické karty.

Projekt Open Benchtable je také otevřený dalším zájemcům, kteří by snad chtěli přispět a vyvinout pro něj další příslušenství. K dispozici tak budou kompletní výkresy, aby se mohly ostatní firmy nebo i jednotlivci snadno zapojit a nabídnout ostatním (nebo si vyrobit jen pro sebe) další prvky.

Zdroj: techPowerUp
Nejpopulárnější skříně
reklama
Nejnovější články
Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC Nanoxia Project S: skříň pro hi-end HTPC
Společnost Nanoxia už na Computexu 2015 představila svůj 'NanoXia Project', který připomněla ještě také letos na Gamescomu. Jeho výsledkem je skříň Nanoxia Project S označená za hi-end skříň pro HTPC sestavy.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov Astronomové potvrdili teorii neúspěšných supernov
Astronomové mohli sledovat vůbec první případ hvězdy, která byla tak masivní, že přeskočila stádium supernovy a rovnou se zhroutila do podoby černé díry. Můžeme tak mluvit o první zaznamenané neúspěšné supernově.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu Elon Musk představuje plány na kolonizaci Marsu
Elon Musk má se svou společností SpaceX velké plány. Vývoj znovupoužitelných raket vede k hlavnímu cíli: dobýt rudou planetu. Na včerejší konferenci Making Humans a Multiplanetary Species Elon Musk představil své plány.
Dnes,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář
Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou? Desky Gigabyte s AM4 vyfoceny, co nabídnou?
Můžeme se těšit na novou generaci základních desek se socketem AMD AM4, která bude určena pro procesory Zen i nová APU BristolRidge. Na dvě takové se už můžeme podrobně podívat, na svědomí je má společnost Gigabyte.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře
Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě Nissan ProPILOT Chair: jak sedět i ve frontě
Ve firmě Nissan někoho napadllo, že by se dal využít systém ProPILOT vyvíjený pro autonomní vozidla i jiných způsobem. Vytvořil tak autonomní židle, které se mohou se svými pasažéry řadit do fronty.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek