Opera bude umět blokovat reklamu

Opera bude umět blokovat reklamu
, , aktualita
Prohlížeč Opera dostal v posledním vývojářském buildu do výbavy blokátor reklamy. Bude tak časem v ostré verzi umět něco, co uměla už stará Opera verze 12. Jelikož něco podobného bude umět časem i Firefox, stane se blokování reklam frekventovanější praxí?reklama
Uživatel Opery jednoduše aktivuje funkci EasyList, která automaticky odstraní ze stránky reklamy a možné sledovací funkce stránky. Cílem má být mimo jiné rychlejší načítání stránek, prý v některých případech až o 90 %. Zatímco dosud bylo nasazení blokátoru reklam vázané na instalaci rozšíření (doplňku), tak teď to vypadá, že se stane standardní výbavou.


Logo Opera


Opera je samozřejmě minoritní platforma, ale další na řadě je již zmiňovaný Firefox. Pak se nebudu divit, když se stejnou cestou vydá třeba Google s Chromem. I když Google má z reklamy příjmy. No, ještě uvidíme. Otázkou nicméně bude, jestli zabudované blokátory skutečně zvýší využívání této možnosti surfaři používajícími příslušné prohlížeče.

Může potom masivnější nasazení blokátorů reklam v důsledku ovlivnit nabídku webového obsahu? Otázkou samozřejmě je, o kolik procent se zvýší počet uživatelů blokátorů a jak velké procento z celku to bude. Nicméně tvůrci z obsahu z reklamy žijí, takže pokud by se jejich příjmy výrazněji „seschly“, bylo by třeba změnit dosud zavedené obchodní modely a možná začít uvažovat třeba o placeném poskytování obsahu.

Takže zatímco uživatelé Opery a Firefoxu se mohou těšit na rychlejší web, webová vydavatelství možná časem budou mít o čem přemýšlet.

Zdroj: Thurrott
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím HP vrací možnost využívat neoriginální náplně, prozatím
Společnost HP nedávno k nelibosti mnoha svých zákazníků aktivovala DRM, které už delší dobu bylo připraveno ve firmwaru inkoustových tiskáren OfficeJet. Znemožnila tak využití neoriginálních náplní a vysloužila si hlasitou kritiku.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě No Man’s Sky vyšetřována kvůli klamavé reklamě
Vypadá to, že zájem o hru No Man’s Sky jen tak nevyprchá, jen ten zájem nebude takový, jak by si její tvůrci přáli. Advertising Standards Authority ve Velké Británii už prošetřuje to, co lidé z Hello Games slibovali i slibují a co hra opravdu poskytuje.
Dnes,  aktualita, Jan Vítek
Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence Největší IT firmy vytvořily partnerství kolem vývoje umělé inteligence
Velké světové technologické společnosti Google, Microsoft, Facebook, Amazon a IBM se rozhodly, že vytvoří partnerskou organizaci, která bude sledovat a usnadňovat vývoj technologií umělé inteligence. Co to znamená?
Včera,  aktualita, Jan Vítek
D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity D-Wave už má kvantový počítač se 2048 quibity
Kanadská společnost D-Wave si nárokuje prvenství jako prodejce komerčně dostupného kvantového počítače. Podívejme se na to, co má v rukou nyní, neboť se pochlubila s modelem využívajícím 2048 quibitů.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta NVIDIA Xavier: AI superpočítač s GPU Volta
Již nějaký ten pátek víme, že NVIDIA se chystá po generaci GPU Pascal přijít s čipy Volta. Ty ještě v případě grafických karet zdaleka nejsou aktuální, ovšem to NVIDII nezabránilo představit nový produkt Xavier, který je na GPU Volta postaven.
Včera,  aktualita, Jan Vítek