Opera se spojí se SurfEasy kvůli lepšímu zabezpečení

Opera se spojí se SurfEasy kvůli lepšímu zabezpečení
, , aktualita
Dneska Opera prohlásila, že pohltila SurfEasy, to je společnost, která nabízí uživatelsky přívětivé VPN - virtuální privátní síť. Tím Opera ukazuje, že se chce skutečně dobře starat o své uživatele a jejich soukromí.reklama
"Za posledních pár let se zvýšilo uvědomění okolo problémů s bezpečností. Všichni máme strach o naše data, která se poměrně snadno dají hacknout nebo monitorovat třeba zařízením, které používáte pro připojení k webu," řekl Chris Houston, výkonný ředitel SurfEasy.

"Když se spojíme s Operou, se společností, která má po celém světe přes 350 milionů uživatelů, můžeme urychlit naši představu dát uživatelům přístup do jednoduchých aplikací, které jim navrátí do rukou ochranu jejich online bezpečí," zakončuje Chris Houston.

Opera se přidává k dalším společnostem, které přebírají nová bezpečnostní řešení, aby uchránily uživatele před hackery nebo jinými hrozbami, které jsou v dnešní době hodně časté. A i když VPN není 100% bezpečné, tak dost znepříjemňuje nabourávání počítače. Obzvláště se VPN hodí v případech, pokud se připojujete k veřejné Wi-Fi síti nebo pokud nějaké internetové stránky nezašifrovávají přenos dat. A to protože VPN data šifruje.

Dále je důležité, že si aplikace nepamatuje žádnou aktivitu uživatele. Což dělá pouze minimum podobných aplikací. Doufejme, že to zůstane stejné, i když přejde SurfEasy pod křídla Opery, to by znamenalo pro uživatele další velký krok v bezpečnosti.

Až 86 % Američanů, kteří používají internet, podniklo v roce 2015 nějaké kroky k zabezpečení svého soukromí. A nejen k americkým občanům chce promluvit i SurfEasy, jehož software momentálně spolupracuje se systémy jako Windows, Max OS X, iOS nebo Android. Teď to vypadá, že tento software bude zakomponován do prohlížečů od Opery, které jsou k dispozici i pro další platformy, jako jsou například mobilní Windows.

I když to vypadá opravdu dobře, zatím SurfEasy nepůsobí v České republice. Působí v USA, Velké Británii, Kanadě nebo třeba v Německu a Brazílii. Ale pravděpodobně s Operou dorazí i do naší vlasti. Jen pro připomenutí Opera má také svůj zajímavý software, můžeme například uvést Operu Max, mobilní prohlížeč, který komprimací šetří data.

Ve výše zmíněných zemích lze program používat i zdarma, a to do 500 MB objemu dat měsíčně. To je celkem málo, pokud opravdu používáte internet, ale na odzkoušení to stačí. Otázkou je, zda i Opera zachová podobný limit nebo jestli ho nezruší. To by se určitě uživatelům líbilo, ale jak Opera k tomuto přistoupí, teprve uvidíme.

Zdroj: Tom's Hardware
Nejpopulárnější operační systémy
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik