www.svethardware.cz
>
>
>

Osm let vývoje: Doom přijde 13. května

Osm let vývoje: Doom přijde 13. května
, , aktualita
Bethesda Softworks si dali na čas. Trvalo jim osm let, než dotáhli do finálního stavu nový Doom a nyní již oznámili, že si jej budeme moci zahrát 13. května. Bude to trvat ještě přes 3 měsíce, ale aspoň už víme přesné datum a můžeme se podívat na nový trailer.reklama
Od nového Dooma v podstatě nemůžeme čekat nic nového, pokud jde o koncept celé hry. Opět se vžijeme do role bezejmenného vesmírného mariňáka, který bude po desítkách kosit impy, démony a jiné pekelné mazlíky. Nyní ale bude dle traileru velice kreativní ve způsobech jejich eliminace se zvláštním důrazem na rozšlapávání hlav. Ovšem i on sám bude čelit vražedně tvůrčím stvůrám, které si vychutnají jeho roztržení vejpůl a jiné podoby brutality.

Nicméně z nového traileru se nedozvíme nic moc nového, tedy kromě data vypuštění hry na trh, neboť se podobá už dříve zveřejněným spotům. Nový trailer tak v podstatě staví na tom, který byl vypuštěn při příležitosti veletrhu E3 a ukazuje právě především různé "fatality", čili závěrečná komba ukončující život protivníků.

Pokud mají mít trailery blízko tomu, co opravdu ve hře zažijeme, pak bude mít nový Doom svou atmosférou opravdu daleko předchozímu Doom 3 a v podstatě půjde o vhodné oživení série. Však první díly nebyly o opatrném procházení potemnělých chodeb v očekávání, kdy a odkud na nás zase co vyskočí. Pro leckoho bylo pak zvláště otravné a frustrující to, když se nepřátelé náhle objevovali za jeho zády a vyskakovali z místností, které považoval za "vyčištěné". To už byl v té době překonaný koncept.


Uvidíme tedy, co nám nabídne nový Doom a zda v něm naopak nebude až moc přímé akce, v níž budeme bezhlavě kosit vlny nepřátel ve stylu her se zombíky. Snad nám tedy tvůrci nabídnou vyváženou akci, však na vývoji hry pracují již od roku 2007. V posledních osmi letech to ale vypadalo, že sami ani nevědí, jakou hru chtějí vlastně vyrobit. Ještě v roce 2013 mluvili o hře Doom 4, což o něčem vypovídá, ale dle aktuálních trailerů se prostě vrátili k čisté 3D akci, kterou nastartoval Wolfenstein 3D. Snad tedy tento comeback nezvrtají.


Cena klasické verze hry bude 60 dolarů a pokud si vyberete verzi Collector’s Edition dodávanou s 30cm soškou kostlivcového Revenanta a kovovým kufříkem, zaplatíte dvojnásobek.

Zdroj: Extremetech
Nejpopulárnější tablety
reklama
Nejnovější články
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik
Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem Algoritmus odhalí i skryté projevy nenávisti na Twitteru a umožní zabránit násilnostem
Univerzita Cardiff pracuje na algoritmu, který umožní vyhledávání nenávistných příspěvků na Twitteru a především jejich spojování s reálnými trestnými činy. V budoucnu by tak policie mohla snáze předpovědět výbuchy násilí spojené například s rasismem.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI Přelepení webkamery páskou doporučuje i šéf FBI
Sám šéf FBI James Comey se nedávno nechal slyšet, že má webovou kameru na svém notebooku přelepenou kusem pásky. Dělá to prý pro svou bezpečnost a doporučuje stejný krok učinit i všem ostatním.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  2 komentáře
První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu První vlak na vodík začne jezdit příští rok v Německu
Alstom se pochlubil prvním osobním vlakem využívajícím vodíkové palivové články. A nejedná se o žádnou technologii daleké budoucnosti, moderní jednotky začnou brázdit německé koleje už koncem roku 2017.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Biostar má svou první myš, levný model AM2 Biostar má svou první myš, levný model AM2
Společnost Biostar známe především jako výrobce základních desek a grafických karet, přičemž v tomto ohledu patří vedle firem Gigabyte a Asus mezi trpaslíky. Nyní se tato firma rozhodla, že zavede výrobu i počítačových myší.
23.9.2016,  aktualita, Jan Vítek