www.svethardware.cz
>
>
>
>

Osmijádrové AMD Zen se testují, na trh mají přijít už v říjnu

Osmijádrové AMD Zen se testují, na trh mají přijít už v říjnu
, , aktualita
Dle "zdroje blízkého firmě AMD" bychom se měli dočkat prvních procesorů Zen již v říjnu, přičemž dříve se mluvilo o samotném konci roku. Nyní mají tyto osmijádrové a 95W procesory procházet validačním procesem.reklama
Jistý nejmenovaný zdroj serveru wccftech prozradil, že první 95W procesory AMD Zen "Summit Ridge" s osmi jádry (16 procesových vláken) byly dokončeny letos v lednu, v současné době procházejí validací, která má již brzy skončit, a tak by nic nemělo bránit tomu, aby dorazily na trh v říjnu. Tím by AMD jejich nástup uspíšilo o přibližně dva měsíce, i když tedy Lisa Su nikdy nezveřejnila konkrétní termín. Mluvila ale o konci roku 2016, respektive že to AMD v tomto roce ještě stihne, a tak se obecně mělo za to, že půjde o jeho závěr. Právě z toho důvodu ale nemusíme být ani moc překvapeni, pokud nové procesory AMD nakonec dorazí dříve.

Krom toho má AMD pochopitelně ve vývoji také další čipy založené na architektuře Zen. Jde o až 32jádrové serverové procesory nebo až 16jádrové procesory pro HPC (High Performance Computing). Zen se dostane také do APU, jež budou zpočátku dle očekávání jako doposud čtyřjádrová. Ovšem na rozdíl od architektury Bulldozer už půjde o samostatná jádra, která nebudou sdílet FPU a další prostředky, tedy pochopitelně až na cache a další obvyklé částu procesoru.

Nyní ale ještě čekáme na první desky vybavené novým socketem AM4, pro něž si AMD nejdříve přichystá stále ještě 28nm APU Bristol Ridge. Ty nám vůbec poprvé umožní využít s procesory AMD paměti DDR4, a poslouží tak jako jakýsi předvoj pro Summit Ridge, jež budou určeny pro ty samé desky, čipsety a socket.

Doufejme tedy, že zdroj této zprávy je skutečně dobře informovaný. Teď musíme ještě počkat na první desky s AM4, které by měly být ohlášeny již brzy, neboť procesory Bristol Ridge jsou plánovány na jaro.

Zdroj: wccftech
Nejpopulárnější procesory
reklama
Nejnovější články
Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG Kingdom Come: Deliverance, nadějné sázavské RPG
Společnost Warhorse Studios už od roku 2011 pracuje na hře, která bude zajímat zvláště české hráče. Jde totiž o RPG z prostředí samotného srdce českých zemí, a to na počátku 15. století. My se na ni teď podíváme podrobněji.
Dnes,  preview, Jan Vítek
Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet Dell po akvizici EMC posiluje i cloudové partnerství s Master Internet
Serverhostingová společnost Master Internet byla v průběhu léta vybrána jako jedna z prvních pro nový progresivní typ partnerství společnosti Dell sdružující ověřené cloudové a hostingové poskytovatele.
Dnes,  inzerce, PR článek
Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty? Kde se na ICT trhu hodně přiostřuje konkurence nejen mezi giganty?
Jde o dva poměrně nové segmenty trhu informačních a komunikačních technologií, které již teď přinášejí dostatečně zajímavé technologie zákazníkům. Přitom jsme teprve na počátku rozvoje těchto segmentů a přínos příslušných řešení se podle všeho bude stupňovat.
Včera,  aktualita, Michal Hala
V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS V USA byl poprvé odsouzen hacker za pomoc ISIS
Americký soud potrestal dvaceti lety vězení muže kosovského původu, který měl bez oprávnění proniknout do databází a získaná osobní data poskytovat teroristům z tzv. Islámského státu za účelem vytváření seznamu potenciálních cílů.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října Trust představuje herní myš GXT 177, v obchodech bude od října
Známý výrobce periferií Trust si pro nás připravil herní myš, která má uspokojit i náročnější hráče. Design je symetrický, takže si na své přijdou praváci i leváci. Dále se myš chlubí snímačem Avago 9800, RGB podsvícením a osmi tlačítky.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik