Rubrika:

Ostatní

CoD: Infinite Warfare nás zavede do vesmíru

Dnes se podíváme také na dvě očekávané hry z vojenského prostředí. Jednak je to Call of Duty: Infinite Warfare, kde nebudou chybět meziplanetární souboje a pak je tu nový Battlefield 5 zasazený naopak do první světové války.
Dnes,  aktualita,  Jan Vítek

Záhadné hmotné objekty chrlí pryč plyn čtvrtinovou rychlostí světla

V relativně blízkých galaxiích byly objeveny dvě černé díry či zvláštní hvězdy, které požírají blízké hvězdy s pozoruhodným apetitem , přičemž z nich tryská materiál rychlostí, která odpovídá nějakým 70.000 kilometrů za sekundu.
Dnes,  aktualita,  Jan Vítek

Zastoupení OS na desktopu – duben 2016: divoká data

Skončil duben, takže zase po měsíci přinášíme přehled zastoupení operačních systémů na desktopu. Tentokrát je ve znamení „divokých“ dat a prvního znatelného poklesu trendu nástupu Windows 10.
Včera,  aktualita,  Michal Hala,  3 komentáře

VR aplikace umožňuje rodičům a dětem společně prožívat pohádky

Díky moderním technologiím je možné s ostatními lidmi komunikovat rychleji a snáz, i když jsou třeba na jiném kontinentu. Tato VR aplikace od Samsungu spojuje rodiče a děti, kteří zrovna nemůžou být spolu.
Včera,  aktualita,  Kateřina Hoferková,  1 komentář

BeatBot: robotický závodník od Pumy předstihne i Usaina Bolta

Pro motivaci sportovců existuje celá řada aplikací, ale někdo potřebuje fyzického soupeře. Když sportovci mohou s někým závodit, podávají lepší výkony. Proto Puma přišla s nápadem na malého robota, který závodí s běžci.
Včera,  aktualita,  Kateřina Hoferková

YouTube mění Content ID, peníze z reklamy vyplatí i za dobu vyšetřování copyrightu

Content ID je služba YouTube, která umožňuje analyzovat videa a za určitých podmínek nechat na serveru i taková, která porušují copyright. Nově bude vyplácet peníze z reklam i za dobu, kdy se vyšetřuje porušení autorských práv.
30.4.2016,  aktualita,  Milan Šurkala

Ahoj, jsem Cortana. Pracuju jen s Edge a Bing

Microsoft se podělil s novinkami, které představí nová verze Cortany. Dotazy na ni jsme mohli nechat přesměrovat třeba prohlížeči Firefox, aby je hledal pomocí enginu Google. Brzy ale bude Cortana moci využívat pouze Edge a Bing.
29.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  5 komentářů

Předpověď počasí: liják a upgrade na Windows 10

Když je ten pátek, tak se pro odlehčení a pobavení můžeme podívat na to, co také může přinést snaha Microsoftu co nejaktivněji podsouvat lidem aktualizaci systému na Windows 10. Okno s nabídkou aktualizace vyskočilo při předpovědi počasí.
29.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  10 komentářů

ASRock a Intel přináší minipočítače DeskMini

Pod označením DeskMini se připravuje nová třída malých počítačů, na které společně pracuje výrobce základních desek ASRock a společnost Intel. Využije se zde nový formát desek, a to Mini STX.
29.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Budoucnost Intelu spočívá v 5 bodech

Brian Krzanich, CEO společnosti Intel, nastínil budoucnost své firmy. Ta se v nejbližší době zbaví více než 10 procent své pracovní síly a již dříve od ní odešli klíčoví a dlouhodobí pracovníci. Kam tedy bude kráčet Intel v příštích letech?
29.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  3 komentáře

Pár posledních novinek od Microsoftu

Kdy přijde Windows 10 Anniversary Update (Redstone 1)? Bude to koncem července a nejen díky několika posledním Insider Buildům tušíme, jak bude vypadat. Microsoft se rozhodně nevzdává ani na mobilním hřišti a navíc open sourcuje Xamarin.
28.4.2016,  aktualita,  Michal Hala,  3 komentáře

Fallout 4 Creation Kit už volně k dispozici v betaverzi

Bethesda ohlásila, že chystaný software Creation Kit pro modifikaci hry Fallout 4 už je nyní volně k dispozici na Steamu, a to v betaverzi. Můžete tak již začít tvořit své nové questy, celá prostředí, postavy, výstroj i výzbroj.
28.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Intel chce, aby 3,5mm audio jack byl nahrazen portem USB C

Malé a oboustranné konektory USB typu C začínají opravdu vystrkovat růžky. Časem jistě nahradí u mobilních zařízení klasické Micro USB, vedle toho se prosazují i v počítačích PC a Mac a nyní by měly dle Intelu nahradit i klasické 3,5mm audio jacky.
28.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  7 komentářů

Plovoucí solární elektrárny: budoucnost obnovitelné energie?

Plovoucí solární elektrárny mají leccos do sebe. Mohou být nasazeny tam, kde nebudou nikomu vadit a ani nezaberou půdu, která může být využita daleko lepším způsobem. A i když jsou s nimi spojeny jiné problémy, mohou se stát důležitém zdrojem energie.
28.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

SpaceX oznamuje misi na Mars pro rok 2018

Elon Musk, zakladatel společnosti SpaceX, mluvil o misi na Mars už před lety, kdy byla představena výkonná raketa Falcon Heavy. Nyní ale už nejde o neurčité sliby a přání, ale o opravdový plán už na rok 2018 a přistání na Marsu.
28.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  2 komentáře

Hover Camera: bezpečný dron, který umí následovat člověka

Společnost Zero Zero Robotics představila dron, který disponuje především svou bezpečností. Jmenuje se Hover Camera a tento nevelký dron s kamerou dokáže člověka následovat a fotit fotky nebo točit video.
27.4.2016,  aktualita,  Kateřina Hoferková

Hluboká neuronová síť předvedla vlastní scénický tanec

Trénování hlubokých neuronových sítí je díky stále výkonnějšímu hardwaru stále častější téma. Nyní se můžeme podívat na to, jak se jedna taková síť pojmenovaná Chor-rnn naučila pohybu a předvedla vlastní scénický tanec.
27.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  1 komentář

Výzkumníci vyřešili komunikaci s RF vlnami napájenými procesory

Výzkumníci z University of Washington a TU-Delft v Nizozemí společně vytvořili mikroprocesor, kterému k napájení stačí okolní radiové vlny, s jejichž pomocí může být rovněž přeprogramován. Na svůj druh jde přitom o pozoruhodně výkonný čip.
27.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Floridská univerzita uspořádala závod dronů řízených pomocí mozkové aktivity

Drony jsou čím dál víc v oblibě, a tak není divu, že přibývá i akcí, kde jsou tyto bezpilotní letouny používané jako lákadlo. Floridská univerzita uspořádala první závod dronů, které se ovládaly mozkovou aktivitou.
26.4.2016,  aktualita,  Kateřina Hoferková

Solární letadlo Solar Impulse 2 doletělo za 3 dny z Havaje do Kalifornie

Experimentální let solárním letadle Solar Impulse 2 kolem světa pokračuje a nyní Bertrand Piccard během tří dní přeletěl z Havaje do Kalifornie. Stalo se tak po dlouhé neplánované pauze dané zničením baterií při posledním letu.
26.4.2016,  aktualita,  Milan Šurkala

Romero a Carmack připravují novou FPS Blackroom

John Romero a Adrian Carmack, známí zakladatelé společnosti id Software, se rozhodli na Kickstarteru spustit kampaň. Ta se týká vývoje nové 3D akční hry (FPS) s názvem Blackroom. Těšit se můžeme na zimu roku 2018.
26.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  2 komentáře

NASA zachytila paprsky gama z oblasti srazivších se černých děr

V únoru letošního roku zařízení LIGO detekovalo gravitační vlny ze dvou černých děr, které se srazily ve vesmíru. Potvrdila se tak teorie Alberta Einsteina, která je shodou okolností stará sto let. Nyní byl ze stejné oblasti zachycen i záblesk záření gama.
26.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Doporučené PC sestavy: duben 2016

V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
26.4.2016,  návod,  Jan Vítek,  44 komentářů

Stanfordský větrný tunel pro ptáky pomůže k vytvoření lepších dronů

Drony si v současné době nachází stále větší uplatnění, není se proto čemu divit, když se vědci snaží vyvinout ještě lepší bezpilotní letouny. Stanfordova univerzita proto vybudovala větrný tunel pro ptáky, aby je mohla studovat.
25.4.2016,  aktualita,  Kateřina Hoferková

Google a Microsoft se dohodli na právním smíru, soupeřit budou jen na trhu

Oba giganti se dohodli na zastavení všech právních sporů s tím, že veškeré soupeření povedou výhradně na trhu prostřednictvím nabídky svých produktů a služeb. V článku se také zamyslíme, jak si oba konkurenti ve vzájemném soupeření stojí.
25.4.2016,  aktualita,  Michal Hala

Ziro: sestavte si vlastního robota ovládaného pohyby ruky

Na Indiegogo se objevil zajímavý projekt, který slibuje možnost sestavení robota, jenž se bude dát ovládat rukou - přesněji pomocí speciální rukavice. Projekt se nazývá Ziro a zájemci si jej mohou na Indiegogo předobjednat.
25.4.2016,  aktualita,  Kateřina Hoferková

Samsung odstartuje ještě letos výrobu 10nm LPP

Nedávno se pochlubila svými výrobními plány společnost TSMC a nyní na ně reaguje Samsung. Ten slíbil, že ještě v tomto roce započne výrobu 10nm procesem Low Power Plus, který by mohl být využit také pro novou generaci výkonných čipů.
25.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Díky světluškám máme o 60 % efektivnější OLED

Studie světlušek pomohla výzkumníkům k navržení nového typu OLED, který je o 60 procent efektivnější než jeho předchůdce. Mohou za to především nové poznatky o konstrukci jejich chitinové "lucerničky", na níž jsou nové OLED založeny.
25.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek,  5 komentářů

MSI Aegis: originální herní PC

Společnost MSI vyslala do světa novou řadu herních PC, a to Aegis s originálním zpracováním a relativně malými rozměry. Jeho tělo má objem necelých 20 litrů a může nést desktopové komponenty.
25.4.2016,  aktualita,  Jan Vítek

Prohlížeč Opera dostává bezplatné připojení k VPN

Internetový prohlížeč Opera dostal další zajímavou funkci v podobě VPN připojení zdarma. To umožní zvýšit bezpečnost např. při připojení k veřejné Wi-Fi nebo obcházet regionální omezení různých serverů.
24.4.2016,  aktualita,  Milan Šurkala,  1 komentář