Rubrika:

Ostatní

HP experimentuje s počítačem v batohu pro virtuální realitu

Řada Omen od HP má netradiční přírůstek v podobě PC uloženého v batohu, který je možné pohodlně nosit na zádech. Hlavní využití najde tato novinka v případě virtuální reality, nechybí proto podpora brýlí HTC Vive.
Dnes,  aktualita, Jáchym Šlik

Beta Kingdom Come: Deliverance dostala češtinu, na finální verzi si ještě počkáme

Česká společnost Warhorse Studios, která stojí za očekávaným RPG Kingdom Come: Deliverance, má pro nás dobrou a špatnou zprávu. Poslední patch přidal do beta verze konečně české titulky a popisy, ale vydání finální verze hry bylo odsunuto až na příští rok.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik,  1 komentář

Chystá se Microsoft zastínit chystanou konzoli PS4 Neo?

Od společnosti Sony se očekává, že skutečně přijde na trh s vylepšenou konzolí PlayStation 4, která nabídne oproti původní verzi mnohem vyšší výkon, aby ten mohl stačit i na hraní s VR headsetem. Chystá se Microsoft vrátit úder?
27.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  2 komentáře

Mars se právě probouzí z doby ledové

Nová pozorování našeho blízkého souputovníka odhalila, že i on prochází periodickými změnami, jež by se daly označit za opakující se doby ledové. Znamená to, že polární čepičky Marsu se cyklicky rozšiřují a smršťují.
27.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář

Foxconn propustí 60.000 zaměstnanců, nahradí je roboty

Společnost Foxconn se rozhodla k zásadní přeměně výrobních kapacit jedné své továrny, kterou odnesou především její zaměstnanci. Z nich má brzy ztratit svou práci na 60 tisíc, a to kvůli robotům, jež firma vyvíjí s Googlem.
27.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  4 komentáře

Adobe se zbaví závislosti na Apple QuickTime

Společnost Apple se rozhodla již dále nepodporovat QuickTime na platformě Windows a ani neopravit závažné bezpečnostní chyby. Spousta jiného softwaru ale na QuickTime závisí. Adobe tento problém již brzy vyřeší.
27.5.2016,  aktualita, Milan Šurkala

Xiaomi představilo svůj první dron, zaujme nejen cenou

Čínská společnost Xiaomi chce uspět v další kategorii produktů, strategii přitom zvolila stejnou jako u smartphonů. I nový Mi Drone by měl být kvalitou zpracování a vlastnostmi srovnatelný se známější konkurencí, ale prodáván bude za znatelně nižší cenu.
27.5.2016,  aktualita, Jáchym Šlik

Vědci vyvinuli umělý nervový systém, který umožní robotům reagovat na bolest

Jak přimět robota, aby reagoval na nebezpečí, které mu hrozí, když nemůže cítit žádnou bolest? Tuto otázku si položili dva němečtí vědci a vyvinuli umělou nervovou tkáň, která umožní robotům cítit bolest a reagovat na ni.
26.5.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková

Týdenní šance s Fractal Design (16.5. - 22.5.)

Získat hodnotnou cenu za zodpovězení 1 otázky? Taková byla od 16.5. do 22.5. naše Týdenní šance se společností Fractal Design, v které jste mohli vyhrát počítačovou skříň Fractal Design Define S. Doplněno o vyhodnocení.
26.5.2016,  soutěž, Karel Polívka,  1 komentář

Corsair Bulldog a Lapdog: základ pro kvalitní hraní v obýváku

Corsair si připravil dva nové produkty, které můžeme zařadit mezi barebone a konkrétně domácí zábavní systémy určené do obývacích pokojů. Ve schopnostech Bulldogu bude i hraní v rozlišení 4K.
26.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář

Tvoří se planety již kolem milion let staré hvězdy?

Vytížené zařízení Atacama Large Millimeter/submillimeter Array (ALMA) v Chile se podívalo na velice mladou hvězdu HL Tauri, která má kolem sebe plynný disk a v něm objevili přinejmenším dvě mezery. Je to známka rodících se planet?
26.5.2016,  aktualita, Jan Vítek

Další trik Microsoftu: zavřením okna nezastavíte upgrade na W10

Aktualizováno: Microsoft se patrně snaží na poslední chvíli donutit co nejvíce lidí k bezplatné aktualizaci na systém Windows 10. Nyní firma sáhla po dalším triku s oknem s výzvou k upgradu, jehož zavřením jsme mu dříve zabránili. To už ale neplatí.
26.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  17 komentářů

Tým lidí natočil Star Wars video pomocí dronů a 3D tisku

Corridor Digital tým je parta nadšenců a YouTuberů, kteří natáčí zajímavá filmová či herní videa. Tentokrát natočili boj s motivy Hvězdných válek (Star Wars) v hlavní roli s robotem R2-D2, přičemž k natáčení využili klasické drony.
25.5.2016,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář

Teleskopy NASA se podívaly na vznik velkých černých děr

Vědci z americké NASA využili dostupné teleskopy k tomu, aby lépe prozkoumali původ supermasivních černých děr, které se mají nacházet v centrech galaxií. Dle jejich mínění mohly vzniknout už zhroucením se oblaku prachu.
25.5.2016,  aktualita, Jan Vítek

Blízká galaxie odhalila nové informace o vzniku prvků

Otázka o vzniku jednotlivých prvků periodické tabulky je stále velice živá a nové informace přináší také sledování vesmírných galaxií. Nyní se objevily nové informace a důkazy, které ale nejsou zrovna v souladu s očekáváními.
25.5.2016,  aktualita, Jan Vítek

Gigabyte BRIX S: Skylake a Thunderbolt 3

Gigabyte nedávno vyslal na trh moderní počítače NUC, respektive v jeho podání jde o BRIX. Jedná se o dobře vybavené BRIX S, přičemž testovaný kousek disponuje procesorem Core i7 "Skylake" a také rozhraním Thunderbolt 3 se zajímavým potenciálem.
25.5.2016,  recenze, Jan Vítek

Autonomní auto se učilo samo závodit a driftovat

Obvykle jsou to výrobci aut, kteří učí autonomní auta řídit. Jsou ale i taková auta, která se učí řídit sama. Projekt AutoRally je malé auto vědců z Georgia Tech, které se samo učí řídit co nejrychleji po závodní testovací dráze.
24.5.2016,  aktualita, Milan Šurkala,  1 komentář

Vibranium nebude chránit jen Kapitána Ameriku, ale i pasažéry Hyperloopu

Hyperloop Transportation Technologies společně se c2i vyvinuli pevný materiál, který bude použit speciálně na povrch transportních kapslí Hyperloopu. A aby podtrhli jeho odolnost, pojmenovali ho vibranium.
24.5.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková,  1 komentář

Sony PS4 odemknuta pro linuxový Steam

Jistý modder OsirisX si pohrál se svou konzolí Sony PlayStation 4 a dokázal na ni nainstalovat linuxový systém a na něm spustit klient Steam, díky čemuž si mohl zahrát třeba hru Bastion. Konzole tak může posloužit i jako Steam Machine.
24.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář

Spotify vylepšilo rodinný plán, celá rodina za 8,99 EUR

Streamovací služba Spotify znatelně vylepšuje své rodinné předplatné. To bylo doposud ve srovnání s dalšími streamovacími službami značně nevýhodné. Celá rodina může využít předplatné za pouhých 8,99 EUR měsíčně.
23.5.2016,  aktualita, Milan Šurkala

Nafukování obytného modulu BEAM bude možné sledovat živě

Nafukování vesmírného obytného modulu BEAM na ISS bude možné ve čtvrtek sledovat živě. Modul pak bude podroben na Mezinárodní vesmírné stanici testovacímu provozu, kdy se bude zkoušet a kontrolovat jeho odolnost.
23.5.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková

Kosmická loď od Lockheed Martin dopraví lidi na orbitu Marsu v roce 2028

Mezinárodní společnost Lockheed Martin pod vedením NASA odhalila své plány na vesmírnou loď Mars Base Camp, která bude mít za úkol dopravit astronauty na oběžnou dráhu našeho vesmírného souseda - Marsu.
23.5.2016,  aktualita, Kateřina Hoferková

Námořnictvo USA začne používat drony Blackwing vypouštěné z vody

Americké námořnictvo již brzy začne využívat nové pomůcky v boji. Půjde o drony Blackwing, které mohou být umístěny na ponorkách a vypuštěny z vody do vzduchu. Uloženy jsou v tubě o průměru 7,5 centimetru.
22.5.2016,  aktualita, Milan Šurkala

Jak Google začíná dělat Microsoftu a Applu starosti

Softwarový obr z Mountain View začíná dělat konkurentům z Redmondu a Cupertina starosti. Na dvou frontách. Jednak získává díky aplikaci Assistant náskok v oblasti umělé inteligence, jednak už brzy bude možné provozovat všechny aplikace z Androidu na Chrome OS.
20.5.2016,  aktualita, Michal Hala,  5 komentářů

New Horizons míří hlouběji do Kuiperova pásu, nová mise na obzoru?

Sonda New Horizons úspěšně dokončila svou misi prozkoumání trpasličí planety Pluto. Proto vyvstává otázka, co bude dělat dál. Jedním z možných cílů je 2014 MU69 hlouběji v Kuiperově pásu, kam už byla sonda nasměrována během minulého podzimu.
20.5.2016,  aktualita, Milan Šurkala

Mars bude v noci na pondělí v opozici, sledovat můžete živě

V noci na pondělí se Mars opět po dvou letech dostane do opozice se Zemí, takže k ní bude ve svém oběhu kolem Slunce nejblíže. Observatoř Slooh bude tuto událost vysílat živě, a to prostřednictvím YouTube.
20.5.2016,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář

Doporučené PC sestavy: květen 2016

V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
20.5.2016,  návod, Jan Vítek,  50 komentářů

Google TPU: sedmiletý skok dopředu ve strojovém učení

Společnost Google představila jednotku TPU, čili Tensor Processing Unit, která může posloužit při aplikacích využívajících strojové učení. V takových úlohách by TPU mělo být mnohem rychlejší než dnešní CPU, GPU nebo i specializované FPGA.
19.5.2016,  aktualita, Jan Vítek

Flexibilní elektronické obvody nyní už i z grafenu

V poslední době se velice často objevují nové způsoby využití grafenu, který má velice zajímavé vlastnosti. Nyní jde o elektronické obvody na ohebných materiálech, pro než je grafen ideálním vodivým materiálem. Problém byla jeho aplikace.
19.5.2016,  aktualita, Jan Vítek

Nastává válka digitálních asistentů?

Zatím tu byly dvě digitální asistentky. Siri od Applu a Cortana od Microsoftu. Teď Google představil svého Assistanta a vypadá to na tuhou bitvu. Všem zúčastněným jde totiž o prestiž a některým i o peníze.
18.5.2016,  aktualita, Michal Hala,  2 komentáře