www.svethardware.cz
>
>
>

Otestujte si domácí Wi-Fi pomocí aplikace od Ofcom

Otestujte si domácí Wi-Fi pomocí aplikace od Ofcom
, , aktualita
Společnost Ofcom přišla s aplikací, která poslouží ke zkontrolování domácí Wi-Fi sítě a odhalení jejích slabin. Pak vám může nabídnout případné tipy, jakým způsobem si můžete domácí Wi-Fi vylepšit, aby nebylo příliš pomalé.reklama
Aplikace byla vypuštěna akorát v době, kdy si lidé začínají své byty a domy vylepšovat pomocí vánoční výzdoby, která často obsahuje také desítky metrů kabelů se svítícími ozdobami. Je zřejmé, že to může mít značný negativní vliv na šíření Wi-Fi signálu z domácího routeru. Ten si můžeme vyzkoušet pomocí nové aplikace Ofcom Wi-Fi Checker (apk stahujte třeba zde), která je k dispozici pro Android a iOS. Může nám k tomu tedy posloužit chytrý telefon nebo tablet, ale je třeba si také uvědomit, že tam, kde malý telefon signál ztrácí, může mít tablet nebo notebook bezproblémový a silný signál.

Společnost Ofcom předpokládá, že jedna z pěti domácností má ve své domácí Wi-Fi síti ještě rezervy, respektive mají lidé svůj router často umístěný na nevhodném místě. Může tak být rušen ostatními blízkými spotřebiči, které zabraňují dobrému šíření jeho signálu.

Aplikace vyhledává místa, kde existují významné poklesy v kvalitě Wi-Fi signálu a nakonec dá dohromady doporučení, jak si domácí Wi-Fi vylepšit. Z následujících doporučení je ale zřejmé, že jde spíše o obecné rady než o rady založené na konkrétním měření. Nicméně i ty mohou samozřejmě leckomu pomoci. Mezi rady tedy patří následující:
  • Přesuňte svůj router pryč od ostatních elektrických spotřebičů, a to halogenových lamp, stmívačů osvětlení, reproduktorů, světelných řetězů, televizorů, monitorů a kabelů se střídavým napájením. Nevhodná je také blízkost zařízení komunikujících bezdrátově, jako jsou například dětské chůvičky
  • Přesuňte svůj router do jiné části domu, aby jej nerušily zdi nebo nábytek, které fungují jako překážky šířenému Wi-Fi signálu. Ideální pozice je co nejblíže středu domu či bytu a umístění na stole či poličce spíše než na podlaze
  • Pokud možno, použijte ethernetový kabel pro připojení blízkých zařízení

Ofcom doporučuje testování opakovat, neboť se mohou samozřejmě v průběhu dne lišit, a to zvláště v hustě zabydlených oblastech.

Zdroj: Hexus.net
Nejpopulárnější access pointy a routery
reklama
Nejnovější články
Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže Falcon 9 vybuchl kvůli porušení héliové nádrže
Na samotném začátku tohoto měsíce explodovala raketa Falcon 9 společnosti SpaceX a ta se od té doby snažila zjistit především to, co tuto nehodu způsobilo. Nyní už to vypadá, že "viník" byl nalezen, a to héliová nádrž.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody Autonomní vozidlo Googlu se zapletlo do zatím asi největší nehody
Ani samořízeným vozům se čas od času nevyhne nehoda, ale naprostou většinu z nich způsobí řidič běžného automobilu. Nejinak je tomu i v případě poslední nehody, která je nejspíš jednou z největších, do jaké bylo zapleteno SUV od Googlu.
Včera,  aktualita, Jáchym Šlik
SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars SpaceX vyzkoušelo Raptor, motor pro mise na Mars
Společnost SpaceX má s ohledem letů na Mars velice ambiciózní plány, do nichž spadá také využití silnějších motorů, než jaká má dnes k dispozici. Jedná se o vyvíjený Raptor, který byl nyní vůbec poprvé vyzkoušen.
Včera,  aktualita, Jan Vítek
AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019 AMD Zen Plus: 7nm APU Gray Hawk přijde v roce 2019
Nyní je aktuální generace APU Bristol Ridge, ale my už se můžeme podívat do budoucnosti, kde se rýsují již 7nm APU založená na procesorové architektuře Zen Plus. Jde o Gray Hawk chystané na rok 2019.
Včera,  aktualita, Jan Vítek,  1 komentář
Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit Twitter nejspíše hledá, kdo by jej mohl koupit
Agentura Reuters přinesla zprávu, že Twitter vyjednává s hned několika technologickými společnostmi a hledá mezi nimi tu, která by jej byla ochotna koupit. Není to ani tak moc překvapivé vzhledem k tomu, jaké finanční výsledky Twitter má v posledních letech.
Včera,  aktualita, Jan Vítek